zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krevety s česnekem a sojovými klíčky
Autor: Dobrého kari není nikdy dost... Krevety s česnekem a sojovými klíčky

Krevety s česnekem a sójovými klíčky

Hodnoceno: 0x
Nechte se inspirovat mistrem asijské kuchyně Jiřím Štiftem a dejte tentokrát krevetám exotický šmrnc podle jeho receptu.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Oloupejte krevety a vyjměte z nich střívko.
  2. Česnek a zázvor nasekejte najemno, opláchněte jarní cibulku a nakrájejte ji na tenká kolečka. Pažitku nakrájejte na kousky dlouhé 2–3 cm. Ve studené vodě omyjte sójové klíčky a nechte je důkladně okapat.
  3. Rozpalte na středním ohni pánev wok, přidejte máslo a zázvor s česnekem a osmahněte (nesmí se zabarvit). Přidejte krevety a restujte. Až budou krevety zpola hotové, přidejte ústřicovou a sójovou omáčku. Těsně předtím, než hotové krevety vyndáte z pánve, přidejte osušené klíčky, jarní cibulku a pažitku a lehce promíchejte. Ihned servírujte.
  4. Tip šéfkuchaře: Vždy se snažte koupit syrové krevety. Předvařené krevety se restováním a ohříváním vysuší a jsou tvrdé.

Krevety s česnekem a sojovými klíčky  Foto: Dobrého kari není nikdy dost...

Krevety s česnekem a sojovými klíčky., Foto: Dobrého kari není nikdy dost...

 

Dobrého kari není nikdy dost...

Dobrého kari není nikdy dost – Neodolatelné recepty asijské kuchyně

Jiří Štift

Ostré, sladké, kyselé, slané, pikantní, aromatické, pálivé – pravé asijské jídlo typu „street food“ si můžete připravit doma a není to vůbec náročné.

Většinu surovin seženete bez problémů a nejlepší český šéfkuchař v oboru asijské gastronomie vás povede po ověřené cestě k jejich přípravě. Naučíte se rolky, knedlíčky, koláčky a sataje, saláty, pikantní polévky, skvělé pokrmy z woku, pokrmy zvané karí a přílohy jako indickou rýži, nudle, chleby, nány, parathy.

Vydalo nakladatelství Ikar v květnu 2014, fotografie: Alena Hrbková, počet stran: 224, doporučená cena: 349 Kč

reklama