zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Krevetové Pad Thai
Autor: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE Krevetové Pad Thai

Krevetové Pad Thai

Hodnoceno: 25x
Vyzkoušejte klasický thajský pokrm s krevetami podle receptu šéfkuchaře Lukáše Želechovského z vyhlášené resteaurace Budha Bar.
do 30 minut
4 porce

Seznamte se: Lukáš Želechovský

 

Lukáš Želechovský Foto:

Šéfkuchař pražského Buddha Baru, který propadl kouzlu asijské gastronomie i kultury, která ho stále baví a překvapuje něčím novým. Učil se od japonských a indonéských kuchařů, kteří mu otevřeli cesty do jiného světa. Jeden rok strávil ve Střední Americe, kde pracoval s exotickými surovinami. V jeho jídlech se odráží chuť přijímat výzvy a experimentovat.

Proč máš rád krevety?

Krevety jsou super. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, péct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citronem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborami, do hamburgerů, do sendvičů. A to je asi tak všechno.

Kde jsi se s nimi poprvé setkal?

Kdy jsem se s nimi poprvé setkal nevím, už to nějaký čas bude, ale zamiloval jsem si je a jsem rád, že se s nimi setkávám nadále.

reklama

Suroviny (4 porce)

Omáčka:

Postup

  1. Všechny suroviny na omáčku svařte na mírném ohni 5 minut a  nechte vychladnout.
  2. Rýžové nudle namočte do studené vody 1 hodinu před přípravou. Krevety vyloupejte z krunýřů a vyjměte střívka. Očištěnou červenou cibuli a jarní cibulku nakrájejte podélně na nudličky.
  3. Do rozpálené pánve nalijte rostlinný olej a vyklepněte vejce, které nechte smažit. Pomocí vařečky smažené vejce rozmíchejte, přidejte krevety a restujte 2 minuty. Do pánve vhoďte scezené nudle spolu s 400 ml tamarindové omáčky. Směs dobře promíchejte a přidejte nakrájenou červenou cibuli.
  4. Nudle podávejte ozdobené limetou, jarní cibulkou, sójovými klíčky a posypané nahrubo drcenými arašídy.

Krevetové Pad Thai 3 Foto:

Krevetové Pad Thai  Foto:

Krevetové Pad Thai, foto: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE

Další recepty na krevety od špičkových šéfkuchařů najdete v letním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji:

Prima FRESH léto 2015

Užijte si léto s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama