návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Krémová kokosová kaše

1 porce
do 30 minut
Krémová kokosová kaše
Krémová kokosová kaše Autor: Lahodně s Ellou
Tato ovesná kaše je lahodná a krémová a přitom výživná. Je to rychlá snídaně, která vás díky všem živinám naplní energií na několik hodin dopředu. Kromě mandlí a rozinek můžete kaši doplnit surovým medem a čerstvým ovocem.
Reklama

Suroviny (1 porce)

Mandlové máslo:

Reklama

Postup

  1. Nejprve si připravte mandlové máslo (uvedené množství stačí na jednu velkou sklenici). Předehřejte troubu na 200 stupňů (horkovzdušnou na 180). Mandle pečte asi 10 minut, potom je vyndejte z trouby a nechte pár minut vychladnout. Vložte oříšky do robotu a mixujte je asi 15 minut, dokud nejsou zcela jemné a krémové. Během mixování občas seškrabejte oříšky ze stěn robotu. Hotové máslo skladujte ve vakuově uzavřené nádobě při pokojové teplotě zhruba týden.
  2. Nasypte ovesné vločky do pánve s 2/3 hrnku (200 ml) vody, kokosovým mlékem a polovinou nakrájeného banánu.
  3. Celou směs vařte na mírném ohni asi 10 minut, dokud se nevstřebá všechna voda. Poté do ní vmíchejte mandlové máslo a kokosový olej a vařte další jednu nebo dvě minuty, dokud se v kaši zcela nerozpustí.
  4. Mezitím nasypte mandle do kuchyňského robotu a přerušovaně mixujte asi 30 sekund tak, aby byly mandle pouze nahrubo nasekané. Nasypte je na pánev a pražte několik minut dokřupava.
  5. Uvařenou kaši přelijte do misky a přidejte zbytek banánu, rozinky a opražené mandle, případně dozdobte čerstvým ovocem.
  6. Prima tip: Pokud ráno pospícháte, můžete nechat vločky namáčet přes noc a potom je ráno jenom rychle povařit s kokosovým mlékem. Stačí vařit asi 2 minuty, protože oves už bude měkký a nebude potřebovat svou normální dobu na přípravu.
Reklama

Krémová kokosová kaše  Foto: Krémová kokosová kaše , Foto: Lahodně s Ellou

LAHODNĚ S ELLOU

ÚŽASNÉ PŘÍSADY A NEUVĚŘITELNÁ JÍDLA, KTERÁ BUDE VAŠE TĚLO MILOVAT

Lahodně s Ellou Foto:

Ella Woodward

Lahodně s Ellou je zcela revoluční kuchařka. Je určena pro všechny, kteří se rádi dobře a zdravě najedí. Najdete v ní řadu výborných dezertů, rychlých jídel do ruky, lahodných dipů, pestrých salátů a samozřejmě lehkých hlavních jídel. Pokrmy z nich jsou jednoduché na přípravu a hlavně chutné. Příznivce zdravého životního stylu tak potěší přes sto originálních a zdravých receptů zpracovaných krok po kroku.

Filozofie Elly je vařit úžasná jídla, která si vaše tělo prostě zamiluje. Inspiraci Ella čerpá ze svých vlastních zkušeností a poznatků, které jí pomohly ke zlepšení zdraví. O tuto unikátní knihu byl mezi vyznavači zdravého životního stylu takový zájem, že v rodné Británii vyšlo již šest dotisků, v Čechách právě vyšlo druhé vydání.

Vydalo nakladatelství Omega.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama