návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Kořeněné ořechy

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 10 minut
Kořeněné ořechy
Autor: Pěkně vypečený blog Kořeněné ořechy
Ideální pochutina nejen k příležitosti oslavy konce roku. Jsou hotové během pár minut a žádná návštěva je neodmítne. Uvidíte, jak se po nich zapráší. A hodí se i jako pohotovostní jedlý dárek, který zvládnete připravit na poslední chvíli.

Postup

  1. Rozehřejte hlubší pánev, větší talíř nebo zapékací mísu vyložte pečicím papírem.
  2. Do pánve rozprostřete ořechy, ztlumte na nižší stupeň, vsypte koření, rozmarýn a špetku soli, zlehka promíchejte, přidejte cukr a olej a za stálého obracení restujte ořechy dotmava. Pozor, ať se nespálí.
  3. Zlehka osolte a přesypte do připraveného talíře nebo mísy. Nechte je mírně zchladnout, přesypte do mísy a podávejte vlahé.

Kořeněné ořechy  Foto: Kořeněné ořechy; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto:

Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let