návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Karamelový popcorn s arašídy a čokoládou

Hodnoceno: 0x
4–6 porce
do 1 hodiny
Karamelový popcorn s arašídy a čokoládou
Autor: Sweet pixel blog Karamelový popcorn s arašídy a čokoládou
Vyzkoušejte recept na netradiční sladký popcorn. Kombinace slaných arašídů, čokolády a karamelu je překvapivě vynikající.

Suroviny (4–6 porce)

Postup

  1. Plech o velikosti cca 40 x 28 cm vyložím pečicím papírem a vysypu na něj popcorn. Troubu předehřeji na 190 °C.
  2. V kastrolu rozpustím máslo, přidám cukr a med. Za občasného míchání vařím asi 8 minut, dokud se ze surovin nevytvoří tekutý karamel. Stáhnu z vařiče. Přidám sůl, kypřicí prášek a vanilkový extrakt. Promíchám.
  3. Připravenou karamelovou směs rovnoměrně naliju na popcorn. Posypu arašídy a přeliju čokoládou.
  4. V troubě peču 15 minut. Nechám vychladnout a nalámu na malé kousky.

Karamelový popcorn s arašídy a čokoládou  Foto:

Karamelový popcorn s arašídy a čokoládou  Foto:

Karamelový popcorn s arašídy a čokoládou, foto: Sweet Pixel Blog

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská