návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Karamelizovaný fenykl

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 1 hodiny
Karamelizovaný fenykl
Autor: Kitchenette.cz Karamelizovaný fenykl
Čerstvý bulvový fenykl okouzlí i ty, kteří si na fenyklovou chuť nepotrpí. Je velmi jemný, lehce nasládlý a přitom svěže křupavý. V této karamelizované formě vás jistě mile překvapí. Můžete ho použít jako předkrm nebo přílohu.

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Fenykl omyjte, ořízněte konce stonků, zelené výrůstky ve středu (schovejte si je na pozdější ozdobení), bulvu zespoda, ale jen pár milimetrů, aby se vám při vaření nerozpadl. Rozřízněte ho celý podélně.
  2. Teď je třeba ho 10 minut nechat zjemnit v páře. Můžete použít ricecooker nebo třeba síto v hrnci nad vroucí vodou.
  3. V širší pánvi nechte rozpustit máslo se lžící cukru, až začne pěnit, míchejte až se cukr rozpustí. Položte fenykl na pánev řezem dolů a cca 5 minut nechte při silnějším výkonu zhnědnout, pak otočte a to samé z druhé strany.
  4. Smíchejte mošt, ocet, sůl a přilijte do pánve, přiklopte a nechte táhnout řezem nahoru. Po 20 minutách fenykl otočte a tentokrát bez poklice dalších 20–25 minut jemně vařte. Ke konci už kontrolujte, ať ho nepřipálíte, pokud už je měkký a stále vám zbývá dost řídké šťávy, zesilte plamen, trochu fenyklem v pánvi pohazujte a šťávu zredukujte.
  5. Servírujte fenykl teplý, lehce posypaný krásně zelenými naťovými výrůstky.

Karamelizovaný fenykl Foto: Kitchenette.cz

Karamelizovaný fenykl. Foto: Kitchenette.cz

Karamelizovaný fenykl Foto: Kitchenette.cz

Karamelizovaný fenykl. Foto: Kitchenette.cz

 

Objevte nový food blog!

Markéta PavlejeKitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

 

 

 

 

Další recepty s lahodným fenyklem najdete zde: