zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kakaový chlebíček s hruškou
Autor: Cat & Cook Kakaový chlebíček s hruškou

Kakaový chlebíček s hruškou

Hodnoceno: 3x
Neskutečně efektní moučník, kterým překvapíte rodinu, přátele, zkrátka kohokoliv! Navíc spojení hrušek s kakaovým těstem je velmi lahodné.
do 2 hodin

reklama

Suroviny

Pošírované hrušky:

Postup

 1. Hrušky oloupejte. Zázvor oloupejte pomocí lžičky (jde to tak nejlépe) a nastrouhejte najemno. Pokud máte malé sítko na sypaný čaj, vložte zázvor do něj.
 2. Do většího rendlíku nalijte vodu, přidejte koření, zázvor a med. Na středním plameni zahřejte a až se rozpustí med (cukr), přidejte oloupané hrušky.
 3. Zahřejte pod bod varu a nechte pošírovat* asi 30–40 minut. Mezitím si připravte těsto.
 4. Máslo rozpusťte a nechte stranou, aby zchladlo. Troubu zapněte na 170 °C. Formu na chlebíček vymažte olejem a vysypte hrubou moukou.
 5. Mouku smíchejte s kakaem, práškem do pečiva a prosejte do velké zadělávací mísy. Přidejte cukr a promíchejte.
 6. Přilijte vejce, mléko a pomocí ručního mixéru/stolního robota (k-metla) šlehejte dohladka. V mezičase přidejte vanilku a nakonec tenkým pramínkem přilévejte máslo.
 7. Hotové hrušky vyndejte z nálevu a osušte je. Spodní stranu nožem seřízněte, aby hrušky dobře stály ve formě.
 8. Od poloviny dolů je posypte hrubou moukou a postavte do formy za sebe, aby mezi sebou měly dostatečné mezery.
 9. Těsto nalijte kolem dokola co nejpravidelněji, ale nemusíte si s tím dělat velké starosti, tenhle chlebíček by měl vypadat spíš rustikálně než upraveně. 
 10. Vložte do trouby a pečte 45–60 minut, dokud nebude špejle po vytažení čistá. Pozor, až budete zkoušet propečení, nepíchněte do hrušky, ale opravdu do těsta. 
 11. Až vyndáte chlebíček, počkejte asi 5 minut a poté ho velmi opatrně vyndejte z formy. Nejlépe to jde tak, že formu položíte na bok na prkýnko a pomalinku chlebíček vyklopíte.
 12. Chlebíček bude na boku, pak ho stačí už jen opatrně postavit a nechat vychladnout.
 13. Chlebíček posypte moučkovým cukrem a podávejte. Skvělý je i s vanilkovou zmrzlinou.
* Pošírování je způsob úpravy ovoce, zeleniny, ale i masa a ryb při teplotě mezi 75 a 95 °C. Teplota tekutiny nesmí přesáhnout 95 °C, voda se tedy nesmí vařit. Tekutinou bývá nejčastěji různými ingrediencemi ochucená voda nebo různé nálevy či tuk.

reklama

Cat & Cook 2
Ivana Jindřichová

Druhá kuchařka známé blogerky Cat & Cook volně navazuje na první díl a představuje nové recepty i novou kočku – Miňonku, která v kuchyni Ivany Jindřichové zaujala místo po nemocné Mindě. Barevné fotky s čtyřnohou fešandou, záplava květin a lahodná jídla, které zvládnete podle podrobného popisu uvařit hned napoprvé, zůstávají jako poznávací znamení. Ivana se opět vydala i do světa a kromě oblíbených českých pokrmů si můžete uvařit i klasické recepty mezinárodní kuchyně. Stěžejní linku tvoří roadtrip po Itálii, ale nakouknete i na další kontinenty. 
Kuchařku koupíte pouze přes eshop https://shop.catandcook.cz/