zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ječná kaše s mákem a citronem
Autor: Naše hustý kaše Ječná kaše s mákem a citronem

Ječná kaše s mákem a citronem

Hodnoceno: 0x
Nemletý mák získá povařením příjemně křupavou strukturu, takže pak chutná podobně jako na čerstvě upečené housce. V kombinaci se svěžím citronem a zemitými krupkami vytvoří výtečnou snídaňovou misku, která vás nakopne na celé dopoledne.
do 30 minut
1 porce

reklama

Postup

  1. Kroupy propláchněte, vložte do hrnce, přidejte špetku soli, 200 ml vroucí vody, rozinky a nemletý mák. Přiveďte k varu a pak na středním plamenu vařte pod pokličkou 15 minut. Občas promíchejte.
  2. Nakonec dolaďte citronem, citronovou kůrou a tukem.

Ječná kaše s mákem a citronem Foto: Ječná kaše s mákem a citronem; foto: Naše hustý kaše

NAŠE HUSTÝ KAŠE

Naše hustý kaše Foto:

Jana, David a Emílie Borozidisovi

Snídat kaše není žádná nuda. Jana a David, možná je znáte pod jejich pravým jménem „Naše kaše“, vás vezmou na pořádný (a dobrodružný) výlet do světa tohoto ranního fenoménu a prozradí vám vše, co se za několik let vaření kaší na plný úvazek naučili. Budou dělat kaše sladké i slané, pro děti i dospělé, tradiční i trendy, ultrazdravé i trochu divočejší, ale vždycky z toho nejlepšího, co trh nabízí.

Ať už jste kaším dávno propadli, nebo byste naopak potřebovali inspiraci, jak jim přijít na chuť, kuchařka Naše hustý kaše vám nabídne spoustu vychytaných receptů. Navíc se dozvíte mnoho rad, jak kaši připravit téměř z jakéhokoliv „zrní“, které je v Čechách k mání. Nechybí ani tipy, jak mít po ruce vždy něco dobrého a zdravého k jejich dochucení.

Vydalo nakladatelství Došel karamel s. r. o.

Koupíte u knihkupece nebo se slevou na Nasekase.cz

reklama

Související témata: Snídaně