zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hot cross buns - anglické mazanečky
Autor: archiv blog.KitchenAid.cz Hot cross buns - anglické mazanečky

Hot cross buns – anglické mazanečky

Hodnoceno: 1x
Jsou anglickou obdobou našeho mazance. Kříž na povrchu bochníčků má symbolizovat buď ukřižování, anebo měsíc rozdělený na čtvrtiny, a jak naznačuje název, nejlepší jsou teplé.
nad 2 hodiny
12 ks porcí

reklama

Postup

  1. Mléko s jemně nastrouhanou kůrou z pomeranče zahřejte na středním plamenu pod bod varu. Odstavte z ohně, přidejte máslo a vanilkovou esenci. Míchejte, dokud se máslo nerozpustí a dejte stranou.
  2. Mouku, cukr, droždí, vanilkové semínko a koření smíchejte. Postupně přilévejte vychladlé mléko, rozmíchaná vejce a míchejte 10 minut.
  3. Hotové těsto by mělo být pěkně elastické, a když do něj píchnete prstem, vrátí se zpět do původního tvaru. Velkou misku (ideálně keramickou) vymažte olejem a těsto, vytvarované do pravidelného bochníku, do něj vložte. Přikryjte čistou utěrkou a dejte kynout na teplé místo. Těsto by mělo kynout 90–120 minut, dokud nezdvojnásobí objem.
  4. Po této době těsto vložte zpět do misky kuchyňského robota a míchejte dalších 5 minut. Mezitím postupně přisypte v libovolné kombinaci rozinky, případně jiné sušené ovoce, nasekané oříšky.
  5. Menší plech na pečení s vysokým okrajem vymažte olejem. Z těsta vytvarujte 12 ks „buchtiček“ a naskládejte je na plech. Překryjte utěrkou a nechejte opět kynout na teplém místě asi 45 minut. Těsně před pečením si z vody a mouky udělejte kašičku a pomocí zdobicího sáčku vytvořte na žemličkách kříže. Nejlepší je zdobit v kuse a nedělat mezery.
  6. Troubu předehřejte na teplotu 220 stupňů a v takto vyhřáté troubě pečte 15 minut, dokud žemličky nebudou krásně zlaté. Zatímco se pečou, v malém kastrůlku rozehřejte 5 lžic zlatého sirupu (nebo medu). Hned jak hot cross buns po upečení vyjmete z trouby, potřete je sirupem. Pokud nemáte zlatý sirup, před pečením žemle potřete rozmíchaným vejcem.
  7. Úplně nejlepší jsou ještě za tepla! Servírujte s máslem a domácími povidly anebo se slaným karamelem.

Recept připravila Ivana Jindřichová z blogu „Cat & Cook“, víc receptů najdete na blog.kitchenaid.cz.

reklama

Související témata: Sladké , Anglická kuchyně