Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Grilovaná kukuřice

4 porce
do 30 minut
Grilovaná kukuřice
Grilovaná kukuřice
Klasika, která nesmí při grilování chybět. Grilovanou kukuřici můžete připravit jen tak, ale daleko chutnější je potíraná máslovou směsí a zasypaná parmazánem. ;)
Reklama

Článek

Hovězí kebab s česnekem a mátou Foto:

20 nových receptů na grilované dobroty, které rozšíří váš letní repertoár

Grilování se během posledních let stalo v Čechách neotřesitelným fenoménem. Pokud jste i vy propadli kouzlu vaření na ohni, určitě oceníte nové recepty. Připravte zahradní...

Reklama

Postup

  1. Ideální je použít už uvařené očištěné kukuřice, které se dají sehnat v obchodě. Stačí do nich zapíchat špejle – budou se vám lépe grilovat, ale i jíst. Pokud použijete čerstvou kukuřici, je třeba ji předem uvařit doměkka v osolené vodě.
  2. Před grilováním si připravte máslovou směs z povoleného másla, nadrceného stroužku česneku, nasekaného čerstvého oregána, soli a čerstvě namletého pepře. Všechno smíchejte dohromady.
  3. Rozpálenou mřížku grilu potřete lehce tukem. Jednotlivé kukuřice potřete vrstvou máslové směsi a ze všech stran ogrilujte, v průběhu je průběžně potírejte ochuceným máslem.
  4. Když jsou kukuřice ze všech stran ogrilované, ještě horké je znovu potřete zbylým máslem a posypte nebo obalte v nastrouhaném parmazánu. Ihned podávejte.
Reklama

Grilovaná kukuřice Foto: Grilovaná kukuřice; foto: Coolinářka

Coolinářka Foto:

Coolinářka je COOL!

Svatava Vašková, autorka foodblogu Coolinářka a autorka dvou kuchařek Coolinářka testováno na rodině a Vánoční kuchařka pro kluky a holky ve svých receptech inspiruje je každodennímu vaření z kvalitních, běžně dostupných surovin. 

Na jejím blogu najdete široké spektrum receptů: od typů na snídaně, polévky, masitá i zeleninová hlavní jídla, až po jednoduché recepty. 

Obě knížky můžete sehnat ve všech knihkupectvích nebo si je objednat například ZDE.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama