zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Gratinovaný fenykl
Autor: Tak vařím já Gratinovaný fenykl

Gratinovaný fenykl

Hodnoceno: 2x
Takto upravený čerstvý fenykl se skvěle hodí jako příloha ke grilované rybě. Můžete ho ale podávat i jako vlažný předkrm. A pokud ho doplníte bramborovou kaší, máte lehké hlavní jídlo.
do 30 minut
2–4 porce

reklama

Suroviny (2–4 porce)

Postup

  1. Z fenyklu odstraňte svrchní tvrdé listy a zelené košťály. Naťové lístky nakrájejete nadrobno a odložte stranou. Bulvy rozkrojte na čtvrtky a vykrojte tvrdý košťál uprostřed.
  2. Fenykl vložte do horké vody a vařte asi 5 minut. Pak ho vyndejte a propláchněte studenou vodou.
  3. Rozpalte troubu na 200 ˚C a rajčata pokrájejte na kostičky. Ohnivzdornou misku vymažte olivovým olejem, vložte do ní fenykl a posypte rajčaty, strouhankou smíchanou s parmezánem a fenyklovovu natí. Osolte a opepřete a poklaďte vločkami másla. Zapékejte asi 20 minut.

Hrubešová - Tak vařím jáTak vařím já

125 receptů pro vytížené ženy

Úspěšná česká herečka Markéta Hrubešová, nyní známá z televizních obrazovek i jako zdatná kuchařka, představuje své recepty. Z dědictví po babičce a z dalších zdrojů převzala tradiční postupy, avšak snaží se českou i středomořskou kuchyni servírovat v lehké a stravitelné podobě.

Pro moderní a zaměstnanou ženu, která potřebuje nasytit hladové krky během krátké doby, rovněž autorka vybrala ta jídla, jejichž příprava je časově nenáročná.

Názorná publikace s více než 200 fotografiemi Davida Krause.

reklama