zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Galettes s mangoldem
Autor: Kublanka.cz Galettes s mangoldem

Galettes s mangoldem

Hodnoceno: 2x
Máte rádi palačinky a chcete vyzkoušet nějakou novou variantu této dobroty? Vyzkoušejte klasický francouzský recept na galettes, slané palačinky z pohankové mouky a vody.
nad 2 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Prosátou pohankovou mouku, sůl a vejce dejte do mísy a za postupného přilévání vody vymíchejte hladké tekuté těstíčko. Těsto by mělo být dostatečně tekuté tak, aby pokrylo namočený prst pouze tenkou vrstvou. Pokud je příliš husté, nařeďtee ho vodou. Mísu s těstem zakryjte potravinářskou fólií a nechte minimálně 2 hodiny odpočinout v lednici (ideálně přes noc). Před pečením nechte těsto dojít na pokojovou teplotu, znovu prošlehejte a za stálého míchání přidejte rozpuštěné sádlo.
  2. Mangold zbavte tuhých stonků, překrájejte ho na menší kousky a nechte ho 1 minutu povařit ve vroucí vodě. Ihned sceďte a propláchněte studenou vodou. Prsty z něj vymačkejte přebytečnou tekutinu.
  3. Velkou rozpálenou silnostěnnou litinovou pánev vymažte slabě sádlem a nalijte do ní naběračku těsta, které ihned krouživým pohybem rozlijte po celé pánvi. Množství těsta závisí na velikosti naší pánve - placka by měla být co nejtenčí. Jakmile začnou okraje hnědnout, galette obráťte a do středu vyklepněte vejce. Bílek vidličkou rozetřete do stran a po obvodu žloutku rozložte spařený mangold.
  4. Jakmile bílek ztuhne, složte okraje galette k vejci tak, aby vznikl čtverec. Stejným způsobem zpracujte zbývající těsto. Ihned podávejte se zeleným salátem.

Galettes s mangoldem Foto:

Galettes s mangoldem Foto:

Galettes s mangoldem, foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

reklama