zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Florentýnky
Autor: Sweet pixel blog Florentýnky

Florentýnky

Hodnoceno: 1x
Užijte si ještě předvánoční pečení a vyzkoušejte florentýnky s mandlemi, kandovanými třešněmi a brusinkami. Jsou jednoduché na přípravu, vynikající k snědku. Přesně tak, jak to mají všichni rádi :)
do 1 hodiny

 

reklama

Suroviny

Postup

  1. V kastrůlku na mírném plameni svařte máslo, smetanu, cukr a med. Přidejte zázvor a amaretto. Až směs začne bublat, povařte ji za stálého míchání ještě alespoň 5 minut.
  2. Směs odstavte z plotny a vmíchejte do ní mandle a nakrájené kandované ovoce. Vše dobře promíchejte a postupně přisypte mouku, až získáte lepivé a polotekuté těsto.
  3. Plech vyložte pečícím papírem a dávejte na něj lžičkou malé kopečky těsta. Vršek těsta uhlaďte plochou stranou lžičky.
  4. Troubu předehřejte na 180 ºC, vložte do ní florentýnky a pečte je asi 5 minut. Pak snižte teplotu na 160 ºC a pečte ještě 5 minut. Sušenky vyndejte z trouby, když jsou zlatavě hnědé, a nechte je vychladnout.
  5. Ve vodní lázni rozpusťte čokoládu a rozpuštěnou čokoládou potřete spodní stranu sušenek. Čokoládu nechte ztuhnout.

Florentýnky Foto: Sweet pixel blog

Florentýnky, Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama