zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Fíkový koláč s modrým sýrem, tymiánem a medem
Autor: CrustyCorner Fíkový koláč s modrým sýrem, tymiánem a medem

Fíkový koláč s modrým sýrem, tymiánem a medem

Hodnoceno: 1x
Žádná dietka to tedy narovinu není. Ale o to líp to chutná :) Kombinace sýra s výraznou chutí, zralé, medově sladké fíky a voňavý tymián – zkrátka dokonalá chuťová souhra!
do 2 hodin
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Na těsto:

Postup

  1. Těsto vypracujeme a necháme 20 minut odpočívat v lednici. Vyválíme na placku a dáme do vymazané a moukou vysypané formy na koláč. Těsto párkrát propíchneme vidličkou.
  2. V pánvi rozpustíme se 4 lžicemi smetany na kousky nakrájený sýr a opepříme. Sýrovou směs rozprostřeme na těsto, položíme na ni fíky (spodek fíku seřízněte, aby stál na těstě rovně). Zakápneme olivovým olejem a posypeme tymiánem. Čerstvým nejlépe. Koláč pečeme na 200 °C dozlatova, po vytažení pokapeme trochou medu a necháme vychladnout.

CrustyCornerSeznamte se s CrustyCorner!

Jmenuji se Vanda a pracuji v jednom z brněnských divadel, jsem matka dvou dětí a od jejich narození se bavím tím, že zkouším nové recepty. Strašně ráda si kupuji kuchařky, ale mým největším pokladem je babiččin rukou psaný starý receptář. Když objevím nějaký receptový poklad, pečlivě ho zapíšu do svého zápisníku a plánuji, jak ho předám dceři. A jednou budou mít moje vnoučata v knihovně také takový starý ohmataný receptář. A mezitím se o své recepty dělím s vámi na mém blogu CrustyCorner.

reklama