zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Fialkový dort
Autor: RAW pro zdraví a krásu Fialkový dort

Fialkový dort

Hodnoceno: 1x
Dort sám o sobě je jednoduchý a nejspíš nijak výrazně nepřekvapí. Ale ty fialky! Na tento voňavý fialkový dort je jich potřeba opravdu hodně. Takže i kdybyste dort zvládli poslepu nebo o půlnoci, pořád si na následujícím receptu užijete procházku jarní přírodou a hledání fialkových plantáží.
do 30 minut
1 dort porce

reklama

Suroviny (1 dort porce)

Korpus:

Krém:

Postup

  1. Mandle i kešu předem namočte, nejlépe přes noc. Oříšky slijte a kešu nechte proschnout.
  2. Mandle zalijte šálkem vody, rozmixujte v kvalitním mixéru na nejvyšší rychlost a přeceďte přes jemné sítko či plátýnko. Mléko můžete použít ke kafíčku, do smoothie nebo vypít jen tak.
  3. Do mandlové drtě, která zbude po přecezení, přidejte rozmixované datle, vše smíchejte na tužší těsto. Formu na dort o průměru 18 cm vymažte kokosovým olejem a těsto do ní rovnoměrně vtlačte.
  4. Rozmixujte kešu, dle potřeby je rozřeďte mandlovým mlékem a přidejte rozpuštěné kakaové máslo. Vše mixujte na hustotu krému – půjde snadno lít a roztírat ve formě, přesto nebude příliš tekutý. Neměl by být řidší než ostatní dortové krémy v této kapitole, jinak bude vychlazený dezert rychle povolovat.
  5. Přidejte citronovou šťávu a sirup z agáve, ochutnejte a krém rovnoměrně nalijte na připravený korpus. Dejte ztuhnout do lednice, a ještě než krém ztuhne zcela, ozdobte dort fialkami.
  6. Prima tip od autorky receptu: Miluji fialky pro jejich romantický vzhled a jsou pro mě zároveň znamením, že jaro je již v plném proudu. Ale nebudu vám bránit pojmout celý recept jako květinový dort a zdobit jinými jedlými květy, v jiných barvách či dokonce barevných kombinacích.

Fialkový dort  Foto: Fialkový dort, foto: RAW pro zdraví a krásu

Raw pro zdraví a krásu Foto:

RAW PRO ZDRAVÍ A KRÁSU

Jitka Adamová

Kuchařská kniha s obsáhlou teoretickou částí týkající se zdraví a krásy je odpovědí na stále rostoucí trend syrové, nebo také živé či raw stravy. Autorka prostřednictvím jednoduchých receptů na polévky, hlavní jídla, dezerty a nápoje ukazuje, jak (ne)vařit rychle, ale přesto výtečně a zdravě. Syrová strava není jen módní záležitostí, je to styl života – života plného energie, pozitivního přístupu, s nímž se pojí krása a duševní pohoda. Vyzkoušejte jedinečné recepty, k jejichž nevaření potřebujete otevřenou mysl, mixér a jen „hrstku“ surovin. Kniha pro všechny vegetariány, vegany, vitariány, ale i pro ty, kdo chtějí (ne)vařit jednoduše, výtečně a zdravě!

Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama