návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Domácí vanilkový extrakt

200 ml porcí
do 10 minut
Vanilkový extrakt
Vanilkový extrakt Autor: Výpečky.com
Zbyly vám doma po vánočním pečení vanilkové lusky? A dokonce přeschly? Nevyhazujte je a raději si z nich vyrobte vanilkový extrakt, který se hodí do mnoha moučníků a budete ho mít po ruce, kdykoli bude potřeba.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Lusky po celé délce rozřízněte a hoďte do lahve s vodkou, ve které zbyly asi 2 dl vodky. Aby se vanilka dobře vylouhovala, musí být lahev s vodkou dobře uzavřena a položená vodorovně do lednice, aby byly celé lusky ponořeny.
  2. V ideálním případě nechte lusky louhovat asi 2 měsíce, občas lahví protřepejte. Hotový extrakt poté přelijte do menší lahvičky a uchovávejte v lednici. Je to i hezký "jedlý" dárek pro každého, kdo rád peče :)
Reklama

Milujeme Výpečky!

Výpečky.comVýpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace.

Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama