zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cupcake s tvarohem a borůvkami
Autor: FTV Prima / Tomáš Svoboda Cupcake s tvarohem a borůvkami

Cupcake s tvarohem a borůvkami

Hodnoceno: 1x
V nové epizodě Pečeme podle hvězd upekla herečka Anna Šišková kokosovou bábovku a kuchař Martin Kincl si zapůjčil hlavní surovinu a připravil nádherné bábovičky s kokosem a tvarohovým krémem, které se hodí na každou domácí párty.
do 1 hodiny

Novou kulinární show sledujte každou neděli v 16.10 na Primě! Všechny recepty a bonusové materiály z pořadu Pečeme podle hvězd najdete ve speciálu:

reklama

Postup

  1. V misce utřete změklé máslo, cukr a 2 vejce. Bílky vyšlehejte s mlékem a zamíchejte do utřené směsi vajec másla a cukru. Smíchejte mouku s kypřicím práškem a špetkou soli a jemně vmíchejte do připravené směsi.
  2. Touto směsí plňte formičky jen do 2/3, aby měly prostor při pečení vykynout. Pečte ve vyhřáté troubě 15–20 minut na 160 stupňů.
  3. Mezitím si rozmíchejte tvaroh s cukrem, javorovým sirupem, přidejte pár kapek citronu a trošku citronové kůry a nechte chvilku uležet v lednici.
  4. Upečené cupcakes nechte vychladit, poté seřízněte kloboučky a ozdobte tvarohem pomocí stříkacího sáčku, borůvkami, malinami a mátou dle vlastní fantazie.

Cupcake s tvarohem a borůvkami  Foto: Cupcake s tvarohem a borůvkami; foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

Tento recept je z pořadu Pečeme podle hvězd, který můžete sledovat každou neděli od 16.10 na Primě. 

Všechny odvysílané epizody najdete na PrimaPLAY.

V páté epizodě například odhalíte rodinné poklady z domácí kuchařky Anny Šiškové a její dcery Terezy Nvotové. S diváky se podělily okokosovou bábovky a křupavé preclíky.

Pečeme podle hvězd - 5. epizoda Foto: Pečeme podle hvězd – 5. epizoda; foto: FTV Prima / Tomáš Svoboda

reklama