reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Cibulový koláč z bramborového těsta
Autor: Dnes napeču! Cibulový koláč z bramborového těsta

Cibulový koláč z bramborového těsta

Hodnoceno: 1x
Pokud máte rádi bramboráky, tento slaný koláč si zamilujete. Bramborákové těsto dejte do zapékací mísy, přidejte cibuli, která pečením krásně zesládne a vše upečte dozlatova a dokřupava.
do 1 hodiny
1 koláč porce

reklama

Postup

  1. Brambory oloupejte, nastrouhejte najemno a propláchněte studenou vodou, aby se zbavily škrobu. Nechte je okapat a pak v utěrce vymačkejte zbylou vodu.
  2. Brambory smíchejte s vejci, prosátou moukou, nastrouhaným sýrem, nakrájenou šunkou a lístky tymiánu. Těsto dejte do koláčové formy (průměr 24 cm), vymazané máslem.
  3. Cibule oloupejte, každou rozkrojte na 4 kolečka, poklaďte jimi těsto a mírně je do něj vmáčkněte. Na kolečka cibule položte plátky másla.
  4. Koláč pečte v troubě předehřáté na 160 °C asi 40 minut. Po upečení ho nechte krátce chladnout ve formě. Koláč podávejte vlažný, ozdobený snítkami tymiánu.

Cibulový koláč z bramborového těsta  Foto: Cibulový koláč z bramborového těsta; foto: Dnes napeču!

Dnes napeču! Foto:

Dnes napeču!

Pavlína Berzsiová

Více než 200 receptů na moučníky z trouby

Cukrářka, kterou možná znáte z knihy Dnes nepeču! plné nepečených dobrot, tentokrát pro změnu radí zapnout troubu a upéct rodině či přátelům něco skutečně chutného. Příležitostí, kdy si vychutnat vynikající koláče, buchty, koblížky, dorty, rolády, sušenky, tyčinky i brownies, je spousta. Kromě toho pro vás Pavlína vybrala recepty ze sešitu své babičky, prozradí vám, co peče na Velikonoce a Vánoce, co radí kamarádkám, které nemají moc času, nebo co zkouší nového. Kniha je plná lákavých fotografií, přehledných receptů, rad, jak co nepokazit nebo napravit, a obměn, které vás jistě povzbudí k experimentům s novými chutěmi i tvary moučníků.

Uložit

reklama