zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Červené thajské kari s krevetami
Autor: Marie Bartošová / Nejbarevnější kuchařka Červené thajské kari s krevetami

Červené thajské kari s krevetami

Hodnoceno: 6x
Výrazné thajské pikantní kari z červených chilli papriček rozproudí vaše chuťové pohárky. Krevety můžete buď vynechat, a vykouzlit tak vegetariánské kari, nebo je zaměnit třeba za krůtí či kuřecí maso.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Ve větší pánvi či woku rozehřejte olej a zprudka na něm opečte nasekaný zázvor a česnek.
  2. Přidejte nejdříve 2 lžíce kari pasty a lehce orestujte (zbylé 2 lžíce můžete podle chuti vmíchat v průběhu vaření). Zalijte zhruba třetinou kokosového mléka a nechte ho s pastou probublávat zhruba 5 minut, dokud se tuk nezačne oddělovat od tekutiny (poznáte to tak, že se na povrchu omáčky budou dělat malá tuková očka). Poté přilijte zbytek kokosového mléka a přiveďte k varu.
  3. Stáhněte plamen, do pánve přidejte krevety, 2 natrhané kafrové listy a začněte s dochucováním. Nejdříve přidejte lžíci cukru, poté 4 lžíce rybí omáčky, zakápněte limetkou a ochutnejte. Pokud se vám chuť nezdá vyvážená, přidejte na slanosti rybí omáčkou nebo solí, na sladkosti cukrem a na kyselosti limetkovou šťávou. Pozvolna vařte už jen pár minut, protože by krevety po delší době byly gumové.
  4. Zeleninu očistěte a nakrájejte na menší kousky. Můžete ji buď opéct vedle na pánvi, nebo jednoduše přidat pokrájenou do kari v průběhu vaření. Nezapomeňte, že zelenina by měla zůstat křupavá, proto ji v omáčce stačí povařit jen pár minut.
  5. Hotové kari podávejte s rýží ozdobené zbylým kafrovým listem nasekaným na tenké proužky, nasekanou chilli papričkou a čerstvými listy thajské bazalky.

PRIMA TIP: Nasekejte zázvor na opravdu tenké proužky a ozdobte jím kari při servírování. Čerstvá zázvorová chuť červené kari vytáhne do nebes!

Červené thajské kari s krevetami  Foto: Červené thajské kari s krevetami; foto: Marie Bartošová / Nejbarevnější kuchařka

Nejbarevnější kuchařka

Nejbarevnější kuchařka Foto:

Kamila KAMU Rundusová

Nejbarevnější kuchařka je určena všem, kteří milují jídlo, život, cestování a hledání nových pestrých chutí a vůní. Všem, kteří rádi objevují barevné světové kultury skrze jídlo, baví je příběhy a nebojí se experimentovat. Je to knížka plná tradičních receptů, které jsem získala při svých cestách od kuchařek, kuchařů a hospodyněk z celého světa a které jsou upraveny tak, aby se daly uvařit v českých podmínkách a přitom neztratily na své chuti. Naopak. Všechna jídla hýří barvami, výraznými chutěmi a láskou. Konečně jsou ta nejoblíbenější jídla nejbarevnějších zemí světa pohromadě v jedné knize a vy je můžete doma bez sebemenšího strachu uvařit. Protože v jednoduchosti je síla a fantazii se meze nekladou.

Objevte to nejlepší z vietnamské, čínské, korejské, japonské, peruánské či mexické kuchyně společně s mými vybranými autorskými recepty a nechte se inspirovat. Nejbarevnější kuchařka je jednoduše pro všechny, co mají rádi pestrost a barvy v srdci, životě i na talíři.

 

reklama