zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Burákové máslo
Autor: Láska prochází kuchyní Burákové máslo

Burákové máslo

Hodnoceno: 0x
Buď ho milujete, nebo nesnášíte. Jinak to nebývá. Když jsem tvořila recepty do této kapitoly, napadlo mě vyzkoušet ty domácí. Nemůže to být přece nic složitého. Právě naopak, je to velmi snadné a chutná samozřejmě mnohem líp.
do 10 minut
300 ml porcí

Recept na jednu sklenici o objemu 300 ml:

reklama

Suroviny (300 ml porcí)

Postup

  1. Po částech – podle velikosti mixéru – vsypejte arašídy a mixujte. Jednu pětinu množství nechte nasekanou na hrubší kousky a odložte stranou.
  2. Až se z arašídů uvolní olej a vznikne hladká pasta, přimíchejte sůl a dvě lžičky slunečnicového oleje. Přestaňte mixovat a vmíchejte nahrubo nasekané ořechy.

Pokud chcete burákové máslo věnovat jako dárek, na zabalení budete potřebovat: 

Zavařovací sklenici o objemu 300 ml, zlatou hobby barvu, štětec, lepidlo chemopren, dřevěnou nábytkovou úchytku, raznici na větší vločky, pauzovací papír, stuhu.

Odšroubujte víčko ze sklenice a naneste na jeho střed i na dolní část dřevěné úchytky lepidlo. Nechte zavadnout podle návodu. Pak přitlačte úchytku k lepidlu na víčku a nechte hodinu schnout.

Víčko i úchytku natřete zlatou barvou a nechte zaschnout. Z pauzovacího papíru vyrazte několik vloček a lepidlem v tyčince je přilepte na víčko i sklenici. Kolem úchytky zavažte stuhu.

Burákové máslo  Foto: Láska prochází kuchyní

Burákové máslo                                                                                      Foto: Láska prochází kuchyní

 

Láska prochází kuchyní

LÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ

Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Kniha Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení. Láska prochází kuchyní je přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás.

Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama