zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Broskvová zmrzlina
Autor: Kublanka.cz Broskvová zmrzlina

Broskvová zmrzlina

Hodnoceno: 0x
Domácí zmrzliny jsou ideálním osvěžením. Potřebné ingredience spočítáte na prstech jedné ruky a příprava je opravdu snadná. Tak s chutí do toho! :)
do 1 hodiny
6–8 ks porcí

Článek

Meruňkový koláč s drobenkou Foto:

16x lahodné broskve a meruňky v nových receptech

Meruňky a broskve patří k tradičním plodům z našich zahrad. Vybrali jsme pro vás lákavé recepty na sladké i slané dobroty, v kterých toto báječné ovoce přímo září :)

reklama

Postup

  1. Broskve, cukr a citronovou šťávu promíchejte ve středně velkém hrnci a nechte zhruba 30 minut vypotit při pokojové teplotě.
  2. Jakmile puštěná šťáva zakryje dno hrnce, začněte broskve za stálého míchání pomalu zahřívat. V okamžiku, kdy se cukr zcela rozpustí, zvyšte teplotu a broskve povařte do změknutí.
  3. Nechte vychladnout a rozmixujte dohladka. Rozmixované broskve promíchejte s crème fraîche, naplňte připravené formičky a nechte zamrazit.

Broskvová zmrzlina 2 Foto: Broskvová zmrzlina; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka.cz Foto:

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. První jídlo, co Blanka Kubovi uvařila, bylo kuře na meruňkách. S díky jí to vrátil a ještě následující měsíc si z ní dělal legraci, jaká je to ale kuchařka. První partnerské jídlo a hned vlastní gól. To vážně nemohl tušit, jaký kulinářský talent právě objevil.

Nicméně dostala ještě šanci, až tak byl zamilován. A najednou se děly věci. Blanka s Kubou jsou již spolu 8 let. Kuře na meruňkách už mu nikdy neuvařila a naopak uvařila cokoliv si přál. A k reklamaci znovu nikdy nedošlo. Teda až na reklamaci jeho hmotnosti. Blanka uvaří všechno a Kuba všechno sní. Kuba je spokojený. Blanka je spokojená.

Jak jim to společné vaření jde je k vidění na www.kublanka.cz

Uložit

reklama