zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Borůvkový cheesecake
Autor: Tak vařím já Borůvkový cheesecake

Borůvkový cheesecake

Hodnoceno: 0x
Americký dort cheesecake už v českých domácnostech zdomácněl a existují jeho nepřeberné varianty. Vyzkoušejte tentokrát dort s bílou čokoládou a borůvkami. Klidně použijte i zamraženou zásobu z léta.
do 2 hodin

reklama

Suroviny

Postup

  1. Tvaroh dejte na sítko, polovinu želatiny namočte ve vodě. Sušenky rozdrťte nebo nalámejte a smíchejte s rozehřátým máslem. Hmotu vtlačte do dortové formy a skleničkou s plochým dnem zarovnejte. Dejte vychladit.
  2. Vykapaný tvaroh dejte do velké mísy, přidejte práškový cukr a smetanu. Vymíchejte dohladka. Nalámanou čokoládu rozehřejte v mikrovlnné troubě a přilijte do směsi. Želatinu vyždímejte, dejte do malého kastrolku a zahřívejte. Když se rozpustí, okamžitě přilijte lžíci smetany. Odstavte a promíchejte. Pak přidejte do tvarohové směsi a vše opatrně promíchejte. Vylijte na sušenkový korpus a dejte do lednice vše znovu vychladit.
  3. Polovinu borůvek smíchejte s hnědým cukrem a vařte asi 5 minut. Druhou polovinu želatiny namočte a pak vyždímanou rozmíchejte v horkých borůvkách. Nechte vychladnout. Nalijte na tvaroh a zbylými borůvkami posypte koláč. Dejte alespoň na 3 hodiny do lednice. Servírujte se snítkou máty nebo meduňky.

Hrubešová - Tak vařím jáTak vařím já

125 receptů pro vytížené ženy

Úspěšná česká herečka Markéta Hrubešová, nyní známá z televizních obrazovek i jako zdatná kuchařka, představuje své recepty. Z dědictví po babičce a z dalších zdrojů převzala tradiční postupy, avšak snaží se českou i středomořskou kuchyni servírovat v lehké a stravitelné podobě.

Pro moderní a zaměstnanou ženu, která potřebuje nasytit hladové krky během krátké doby, rovněž autorka vybrala ta jídla, jejichž příprava je časově nenáročná.

Názorná publikace s více než 200 fotografiemi Davida Krause.

reklama