zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Borůvková limonáda
Autor: KitchenStory.cz Borůvková limonáda

Borůvková limonáda

Hodnoceno: 2x
K přípravě limonády je mnohem lepší používat naše lesní borůvky, kterým se ty kupované kanadské nemůžou chuťově vůbec rovnat. Navíc člověk to může spojit s krásnou procházkou po lese. Když nám ty houby ještě nerostou, můžeme se do lesa vydat alespoň na borůvky.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Borůvky dobře omyjte, zbavte je přebytečných nečistot a vyberte špatné kousky.
  2. Borůvky společně s asi jednou třetinou vody, sirupem a šťávou z jednoho citronu dejte do blenderu a dobře rozmixujte. Dolijte zbytkem vody, dobře promíchejte a podle potřeby ještě doslaďte a dokyselte.
  3. Podávejte ve džbánu s kostkami ledu. Nakonec můžete dozdobit čerstvými borůvkami a okvětními lístky růží.

Borůvková limonáda Foto:

Borůvková limonáda, foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

Kitchen Story Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blogKITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama