zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bílé lanýžové kuličky
Autor: Petra Novotná / Vaříme s dětmi pro děti Bílé lanýžové kuličky

Bílé lanýžové kuličky

Hodnoceno: 3x
Příprava nepečených sladkostí nebo vánočního cukroví: skvělá příležitost pro první společné kuchařské tvoření s dětmi! Recept je napsaný tak, aby děti vždy věděly, jak postupovat.
do 1 hodiny
20 ks porcí

reklama

Postup

  1. Spolu s maminkou rozehřejte smetanu. Opatrně do ní nalámej bílou čokoládu, odstav z plamene a přidej máslo a vanilkový extrakt.
  2. Pečlivě metličkou rozmíchej, až se čokoláda rozpustí. Přikryj fólií a odlož do chladu úplně vystydnout. Hmota ztuhne a bude se s ní lépe pracovat. Tuhnutí trvá asi hodinu. Pokud by se ti zdála směs pořád příliš tekutá, dej ji do lednice, tam se to určitě podaří.
  3. Jakmile je hmota tuhá, můžeš začít válet kuličky. Pokud máš rád oříšky, můžeš přidat do každé kuličky jednu celou mandli nebo pistáciový oříšek.
  4. Na talíř si vysyp strouhaný kokos a každou kuličku v něm obal.
  5. Kuličky vydrží asi týden až dva, ale skladuj je pro jistotu v ledničce.

Bílé lanýžové kuličky 2 Foto:

Bílé lanýžové kuličky; foto: Petra Novotná / Vaříme s dětmi pro děti

VAŘÍME S DĚTMI PRO DĚTI

Vaříme s dětmi pro děti Foto:

Kuchařka Vaříme s dětmi pro děti je skvělou inspirací pro všechny maminky, které rády vaří svým dětem originální, chutná a zdravá jídla, a také pro všechny ty, které rády tráví čas s dětmi v kuchyni a krůček po krůčku je učí, jak zacházet s vařečkou a dalším kuchyňským náčiním. Petra Novotná, grafička, fotografka, ale hlavně máma, připravila společně se svými malými dětmi kuchařku plnou hravých jídel, která budou chutnat celé rodině.

Kuchařka je psaná jak pro maminky, tak pro děti od tří do deseti let. Tučně jsou vyznačeny postupy pro malé kuchaře, klasickým písmem pak „pokyny“ pro mámy – kuchařky. Každý recept obsahuje seznam surovin, podrobně popsaný postup i povídání o hlavní surovině daného pokrmu, které můžete vašim dětem v průběhu vaření nebo před ním předčítat. Také úvody jsou psány tak, aby přilákaly pozornost vašich nejmenších.

Naučte své děti při vaření rozpoznávat nejrůznější suroviny i jejich vlastnosti při vaření, naučte je zapínat i vypínat troubu, opatrně krájet ovoce i zeleninu do salátu, míchat, válet, a hlavně se z dobrého jídla těšit!

Vydalo nakladatelství Smart Press, MOC 499 Kč, k dostání se slevou na www.smartpress.cz.

reklama

Související témata: nepečené cukroví , bílá čokoláda , Sladké