zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Avokádové brownies
Autor: Jíme zdravě ve městě i na venkově Avokádové brownies

Avokádové brownies

Hodnoceno: 3x
Receptů na čokoládové brownies je nepočítaně. A není celkem divu, tuhle dobrotu si oblíbil celý svět! Proto se nelze divit, že vznikají stále nové verze, které se snaží připravit tuhle hříšně dobrou lahůdku v trochu zdravější formě. Zkuste třeba tuhle variantu s avokádem a ořechy. Pochutnáte si na ní skoro bez výčitek :)
do 1 hodiny
16 ks porcí

reklama

Suroviny (16 ks porcí)

Postup

  1. Troubu předehřejte na 170 °C. Nad vodní lázní rozehřejte hořkou čokoládu s olejem.
  2. Rozehřátou čokoládu společně s ostatními ingrediencemi přemístěte do mixéru a mixujte dohladka. Mixujte cca 1 minutu.
  3. Pečicí formu (20 × 20 cm) vyložte pečicím papírem. Nalijte do ní připravené těsto a dejte péct do předehřáté trouby. Pečte 30–35 minut při 160–170 °C.
  4. Brownies nechte vychladnout na mřížce po dobu 10–15 minut, rozkrájejte na 16 kousků a podávejte.

PRIMA TIP: Brownies nám nejvíce chutná s banánovou zmrzlinou – zmrazte přes noc 2–3 banány a pak jen rozmixujte dohladka a podávejte s brownies.

reklama

Jíme zdravě ve městě i na venkově

Už potřetí můžete ochutnávat a zkoušet novinky z kuchyně v podání oblíbené kuchařky Jíme zdravě. Tentokrát s podtitulem Příběhy kuchařů, jako jste vy. Trojice mladých studentů totiž protentokrát přišla se zcela novým konceptem kuchařky. V hlavní roli byli totiž fanoušci, kteří pomohli s výběrem, zkoušením a ochutnáváním receptů. V kuchařce najdete tak nejen recepty, ale také příběhy a fotografie lidí, se kterými jídla vařili.

“Slíbili jsme, že připravíme kuchařku podle vašich přání. Tak jsme pracovali 8 měsíců, ujeli 1 438 kilometrů, vařili v osmi kuchyních po různých koutech České republiky,” libují si studenti, tedy konkrétně trio Barbora Kravková, Barbora Hlubučková a Petr Novák.

V novém vydání najdete osm kapitol: Pomalé snídaně, Rychlovky do krabičky, V hlavní roli zelenina, Kvalitní kousek masa, Sladké radosti, Návštěva u babičky, Posezení s přáteli a Víkend v kuchyni.

Kuchařku najdete v knihkupectvích od 25. října, 256 stran za 399 Kč.

Související témata: brownies , avokádo , Sladké , Americká kuchyně