zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Semifreddo s lentilkami
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Semifreddo (Dezert Semifreddo)

Semifreddo s lentilkami

Hodnoceno: 1x
Seznamte se s oblíbeným italským dezertem. Jeho název by se dal přeložit jako „polozmrzlina“. Takže teď už víte, že je velmi osvěžující. A k tomu velký liberál. Každý si do něj může přidat to, co mu nejvíc chutná.
do 30 minut
4-6 porce

reklama

Suroviny (4-6 porce)

Postup

  1. Je velmi důležité, aby vejce a smetana měly stejnou teplotu. U vajec oddělíme žloutky od bílků. Do směsi cukru a žloutků se pustíme metličkou, přidáme k nim trochu brandy nebo koňaku. Stačí jeden panáček nebo naplněný uzávěr. Pokud nemáte děti, můžete si přidat. Šleháme až do chvíle, kdy je ze směsi hotový krém.
  2. Smetanu pomalu ušleháme a jemně smícháme se žloutkovým krémem. Špetku soli přidáme do bílků a za nadšené asistence mixéru z nich připravíme sníh. Postupně, zlehka a po troškách přidáváme sníh do žloutkového krému, aby sněhu nespadla čepice a krém zůstal nadýchaný. Do hotového krému začneme sypat ovoce a oříšky. Pokud chceme, aby semifreddo mělo karnevalovou barevnost, přidáme i lentilky. Do krému vhodíme každou příměs jen v malém množství, zbytek si necháme až na závěr. Jinak by všechno ovoce a oříšky propadly na dno.
  3. Formu na chlebíček vyložíme potravinářskou fólií a nalijeme do ní krém. Ozdobíme zbylým ovocem, oříšky a müsli. Teď už náš dezert pošleme na šest hodin na zasloužený odpočinek do mrazáku.
  4. Prima tip: S přísadami můžete volně experimentovat. Místo cornflakes zkuste použít hoblinky čokolády, nasekané mandle či pistácie, hodí se i rozinky nebo sušené brusinky.

S Italem v kuchyniS Italem v kuchyni

S Italem... v kuchařce! Jedinečné setkání s oblíbeným kuchařem Emanuelem Ridi, které vám přinese jen to dobré na každý den.

Čeká vás přes 70 vybraných italských receptů, doplněných o šťavnaté fotografie jídel a četné snímky z natáčení pro pohodu u vašeho rodinného krbu i plotny.

reklama

Sledujte celou epizodu

Související témata: Sladké , Italská kuchyně