reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Ferrero Rocher Cake
Autor: Kuchařinka.cz Ferrero Rocher Cake

Ferrero Rocher Cake

Hodnoceno: 2x
Receptů na čokoládový dort je bezpočet. Už jste ale zkoušeli upéct tuto lahůdku s bonbony Ferrero Rocher? Věřte, že to opravdu stojí za to!
do 2 hodin
10 porcí

reklama

Postup

 1. Rozehřejte troubu na 180 stupňů.
 2. Smíchejte sypké ingredience (kromě cukru). V tomto případě jsou to ořechy, mouka, kakao, soda a prášek do pečiva. Cukr ne!
 3. Vajíčka spolu s cukrem umixujte dokud nezhoustnou – trvá to zhruba 5 minut – a pak do nich po 3 dávkách přimíchejte opatrně sypké ingredience.
 4. Asi 20cm dortovou formu vymažte máslem a následně do ní nalijte těsto a dejte do rozpálené trouby. Pečte zhruba 45 minut. Špejle vytažená z dortu musí být čistá.
 5. Nechte vychladnout na mřížce.
 6. Mascarpone ušlehejte a postupně přidejte nutellu. Přidávejte po lžicích.
 7. Rozehřejte čokoládu ve vodní lázni a přelijte ji za stálého šlehání do krému.
 8. Krém dejte vychladit do lednice alespoň na 1 hodinu.
 9. V posledním kroku si připravte čokoládovou ganache. Na 100 g čokolády použijte zhruba 4 lžíce vysokoprocentní smetany. Smetanu zahřejte a přilámejte k ní celou tabulku čokolády. Jakmile se rozpustí, odstavte z plamene.
 10. Teď dejte všechno dohromady. Dort 2x prořízněte – vzniknou 3 placky, které promažte čokoládovým krémem. Ten namažte i na strany dortu a samozřejmě i na vrch.
 11. Dejte na chvíli do lednice a pak polijte vrch dortu čokoládovou ganache. Když vám bude část stékat po bocích, vůbec to nevadí. Nakonec dort ozdobte čokoládovými kuličkami Ferrero Rocher.
 12. Nechte pořádně zatuhnout a rozležet v lednici do druhého dne.

Ferrero Rocher Cake Foto:

Ferrero Rocher Cake, foto: Kuchařinka.cz

Kuchařinka IISeznamte se s Kuchařinkou

Jmenuji se Petra Novotná a přiznávám, že nejsem vyučená kuchařka, ale jsem osoba s láskou k vaření. Jsem ale i máma, grafička a teď už i blogerka a mám neodolatelnou touhu vám ukázat, že vaření není tak těžké, jak se někomu může zdát a že používání základních surovin, kvalitního masa, zeleniny a trochu i hlavy může nakonec vést k tomu, že se budete cítit ještě o něco lépe...

… takže vařím, peču a třeba griluju . A přesně to, na co mám chuť já, moje děti nebo můj muž. Někdy jen proto, že se potřebuju trochu zrelaxovat nebo vyzkoušet něco nového. Své výtvory pravidelně sdílím na blogu Kuchařinka.cz.

reklama

Související témata: Sladké