zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí sýr ricotta s ovocem
Autor: isifa.com Domácí sýr ricotta s ovocem

Domácí sýr ricotta s ovocem

Hodnoceno: 1x
Domácí ricotta je vážně skvělá, můžete ji namazat jen tak na chleba a nebo ji přidat s parmezánem do špaget. Anebo k ní – jako v tomto receptu – přidejte ovoce a sladká tečka je na světě. A ten báječný pocit, když si doma snadno vyrobíte sýr za pár korun a víte, co jíte.
do 2 hodin
400 g porcí

reklama

Postup

  1. Do velkého hrnce nalijte mléko, smetanu, sůl a vše dejte vařit. Když mléko se smetanou dosáhne 80 °C (na okrajích se dělají malé bublinky – lepší měřit kuchyňským teploměrem), tak přilejte přeceděnou citronovou šťávu. Ztlumte oheň na minimum a ještě dvě minuty směs promíchávejte. Směs se začne ihned srážet, vypněte oheň a vše nechte asi pět minut dojít.
  2. Hrnec nechte v pokojové teplotě asi hodinu. Poté si připravte další hrnec s cedníkem vyloženým látkovou plenou (můžete použít i čistou utěrku). Celou směs vlijte do cedníku a nechte minimálně hodinu okapat.
  3. Hotovou ricottu vyklepněte z cedníku do uzavíratelné misky a nechte vychladnout. Ricotta v lednici vydrží až pět dní. Pro odvážlivce – vykapanou syrovátku můžete vypít, je to moc zdravé, ale ne moc dobré :)
  4. Na hotovou ricottu nasypte oříšky a nasekanou mátu. Poklaďte na ni nakrájené nektarinky a vše zakápněte medem.

Domácí sýr ricotta s ovocem Foto: isifa.com

Domácí sýr ricotta s ovocem. Foto: isifa.com

 

 

Výpečky.com, Foto:

Výpečky.com je blog o jídle, vaření, kulinárních výletech a dobrodružstvích. Tereza, která ho vytváří, je kulinární stylistka, amatérsky fotí jídlo a hodnotí restaurace. Najdete tady recepty, její vlastní i převzaté, ale všechny odzkoušené a prověřené. Také dramatické reportáže z cest a jídelen, kantýn, bufetů a vývařoven. Vydejte se na výpravu od haute cuisine až po výpečky.

reklama