reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Tipy na dubnové gastro akce
Autor: Thinkstock Tipy na dubnové gastro akce

Tipy na dubnové gastro akce

S jarem přichází teplejší počasí, jarní procházky, ale také řada akcí, jejichž hlavním tématem je jídlo. Tady je výběr několika z nich! :)
tereza_pankova , Vydáno: 30.03.2016

reklama

Restaurant Jakub: Napříč Evropou v polévkovém menu

Šéfkuchař Restaurantu Jakub Jiří Houška se svým týmem připravil pro hosty speciální polévkové menu. Podávat se bude v jeho restauraci v Českém Krumlově od 1. do 17. dubna.

Budete mít možnost ochutnat oblíbené polévky ze šesti zemí. A jaké to jsou? Jihočeská bramboračka s lesními houbami, slovenská zelná polévka „kapustnica“ s klobásou a zakysanou smetanou, maďarská rybí polévka halászlé s konfitovaným pórkem, francouzská zapékaná cibulačka s koňakem a krutony se sýrem Gruyére, minestrone s bazalkovým pestem a sýrem Grana Padano a ruský boršč se zakysanou smetanou.

Restaurant Jakub, Hotel Krčínův dům

Kájovská 54, Český Krumlov

MAKRO Mistrovství v otevírání ústřic

Mistrovství v otevírání ústřic Foto:

První dubnový víkend můžete navštívit již 15. ročník Mistrovství v otevírání ústřic. Proběhne v sobotu 2. dubna od 13 hodin na Staroměstském náměstí v Praze v rámci Velikonočních trhů.

Šéfkuchaři ze všech koutů České republiky se pokusí o překonání českého rekordu v otevření 30 ústřic na čas. Návštěvníci akce mohou tuto známou specialitu samozřejmě ochutnat.

Výsledky loňského ročníku: 3. místo – Jindřiška Kačenková (6 min 15 s), 2. místo – Tomáš Hladík (5 min 44 s), 1. místo – Václav Frič (5 min 42 s)

Titanic na zámku

Titanic na zámku Foto:

V sobotu 16. dubna, k výročí potopení Titanicu, budete mít neopakovatelnou příležitost ochutnat exkluzivní menu, které se podávalo k večeři v první třídě tohoto slavného plavidla. Sedm lahodných chodů spolu s vybranými víny – k ochutnání bude například vyhlášené consommé Olga, dále pošírovaný losos s Mousseline omáčkou, filet mignons Lili a další lahůdky. Jídlo vám navíc zpříjemní i živá hudba.

Hotel Chateau Kotěra

Komenského 40

281 41 Ratboř u Kolína

Le Rendez Vous – Bonjour Brno

Druhý dubnový víkend (9. až 10. dubna) si Brno vyhradilo pro francouzskou tematiku. Tradiční trh s dobrotami a designem s nádechem Francie najdete v prostoru, který se jmenuje Malá Amerika. Poznat můžete nejen Francii, ale i frankofonní země: Kanadu, Švýcarsko nebo Belgii.

Těšit se můžete na workshopy, dílny pro děti nebo koncerty. A vstup je zdarma!

Hybešova 1

Brno

Náplavka Street Food

Letos se bude Street Food na Náplavce konat dvakrát. První proběhne právě v dubnu (16. dubna) na smíchovské náplavce. Těsit se můžete na klasické stánky se street foodem, ale své místo budou mít i známé food trucky.

K ochutnání budou jídla kuchařů z Malajsie, Thajska, Indie, Indonésie, Libanonu, Gruzie, Mexika, Peru, Argentiny, USA, Egypta, Maroka, Portugalska, Francie a dalších.

Na své si přijdou například milovníci vietnamského pokrmu bún cha, korejského kimchi, gruzínského chacapuri a dalších skvělých jídel. Vstupné je 30 korun.

Hořejší nábřeží 1126/5

Praha 5

Prague Candy Festival

Prague Candy Festival Foto:

Pokud je sladké něco, co ve vašem jídelníčku nesmí chybět, tato akce je přesně pro vás. Milovníci sladkostí si mohou pochutnat na čokoládě, dortech, nebudou chybět ani cupcakes, makronky, bonbóny, pralinky, muffiny, raw dezerty, cakepops, sušenky, horká čokoláda, ovocné džusy, zmrzlina a další – je toho opravdu hodně. V rámci doprovodného programu uvidíte výrobu dortů, pralinek, zdobení cupcakes nebo marcipánu.

První ročník tohoto festivalu můžete navštívit 17. dubna – základní vstupné stojí 100 korun.

Hotel Pyramida

Bělohorská 24, Praha 6

BylinkoFest

Chtěli jste někdy navštívit festival, který by se soustředil na zdravé bylinky? V tomto roce máte možnost: v sobotu 23. dubna se v Národním zemědělském muzeu v Praze koná první BylinkoFest, který návštěvníkům nabídne zajímavé přednášky odborníků nebo tvůrčí workshopy. Hlavním tahákem je ale samozřejmě možnost ochutnat zdravé dobroty nebo koupě sazenic rostlin.

Vstupné na akci je 50 korun, uzavřené přednášky se platí zvlášť a stojí 180 korun.

Kostelní 44

Praha 7 - Holešovice

Asian Food & Culture Fest

Naším posledním tipem je asijský festival, který můžete navštívit na konci dubna (30. dubna). Festival bude rozdělen do šesti čtvrtí dle zemí: Main Street, Chinatown, Vietnam, Thajsko, Korea a Japonsko. Každá čtvrť bude odlišná a originální, čemuž pomohou i specifické dekorace prostoru. V "Bank of Asia" si budete moci koupit AsianFest žetony, které budou fungovat jako festivalová měna. Cena jednoho žetonu je 50 korun.

Vstupné má tři kategorie: Economy (200 korun), Business (390 korun) a First Class (1200 korun).

Výstaviště Praha Holešovice

Areál Výstaviště 67

Praha 7

reklama

Související témata: tipy , jídlo , festivaly , food akce

reklama

Přečtěte si také