zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečený roastbeef
Autor: Prostřeno bez servítků Pečený roastbeef

Pečený roastbeef podle Zdeňka Pohlreicha

Hodnoceno: 51x
Roastbeef je královské jídlo, z jehož přípravy má většina lidí takový respekt, že se do něj nikdy nepustí, a vy tak přítomné zcela okouzlíte. Trik je v tom, koupit kvalitní hovězí vysoký roštěnec a pak ho upéct dorůžova. Vyzkoušejte ultimátní recept Zdeňka Pohlreicha.
do 1,5 hodiny
4 porce

Nebojte se, že by byl syrový, teplotu zkontrolujte vpichovacím teploměrem a pokud ho nemáte, věřte, že roastbeef vždy chutná lépe upečený míň než propečený dosucha. Zdeněk Pohlreich díky tomuto roastbeefu dostal opušťák z vojny.

reklama

Postup

  1. Roštěnec očistěte, vrchní blánu nařízněte na kostičky. Potřete hořčicí a olejem a nechte nejméně 24 hodin marinovat.
  2. Troubu předehřejte na 140 °C. Maso osolte, opepřete a ze všech stran zprudka opečte na pánvi.
  3. Vložte do předehřáté trouby a pečte zhruba 60 minut tak, aby měl roštěnec ve středu 45–55 °C (teplotu zkontrolujte vpichovacím teploměrem).
  4. Vyjměte a nechte maso ještě 10 minut odpočinout. Nakrájejte na tenké plátky a podávejte s hořčicí nebo jen tak samotné.

Pečený roastbeef  Foto: Pečený roastbeef , Foto: Prostřeno bez servítků

 

Prostřeno bez servítků Foto:

PROSTŘENO BEZ SERVÍTKŮ

Nová kuchařka Zdeňka Pohlreicha obsahuje 88 osvědčených receptů české a francouzské kuchyně, které šéfkuchař restaurace Café Imperial a Divinis vaří téměř 20 let.

Oblíbené recepty doplňuje rozsáhlá autobiografie a postřehy ze života. Nejprodávanější šéfova kuchařka se po osmi letech dočkala redesignu, fotky Aleny Hrbkové tak krásně vyniknou, recepty doznaly úprav tak, aby postup zaručeně vedl k úspěchu.

Vydalo nakladateství Sevruga.

reklama