Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Oslavte konec léta u našich sousedů!

Burčák a dýně
Burčák a dýně Autor: Thinkstock
Blížící se podzim s sebou nese lehkou nostalgii. Na tu může být skvělým lékem kulinární výlet v blízkým sousedům – zajímavé slavnosti se spoustou lahůdek a vína se konají kousek za hranicemi v regionu Land um Laa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Region Land um Laa v dolnorakouské oblasti Weinviertel (Vinná čtvrť) u česko-rakouských hranic chystá na třetí zářijový víkend dvě zajímavé akce, které se po léta těší velké oblibě místních i českých hostů. Tradiční „Burčákovou a dýňovou slavnost“ můžete navštívit ve vesničce Hanfthal 19.–20. září a festival plný skvělého vína a regionálních pochoutek „Víno – Umění – Kultura“ se koná ve Falkensteinu 18.–20. září 2015.

Chcete-li si užít obě, pak kromě chuťových pohárků potěšte celé tělo relaxačním pobytem ve vyhlášených termálních lázních Therme Laa v městečku Laa an der Thaya pouhých 50 minut jízdy z Brna (přímá autobusová linka č. 104) a necelé 3 hodiny cesty z Prahy.

Burčák a dýně 2 Foto:

Burčák a dýně

Burčák a dýně 3 Foto:

„Burčáková a dýňová slavnost“ se letos ve vesničce Hanfthal u Laa uskuteční již po patnácté. Její program každoročně cílí na dospělé i děti, které určitě zaujmou originální dýňové postavičky tzv. „Bluza-Figuren“ rozmístěné po celé vesnici a zabaví je jízda na ponících nebo malování a vyřezávání dýní. Tato zelenina se těší narůstající oblibě milovníků jídla a pokrmy z ní vyrobené tu budou k ochutnání. Dospělí je mohou zapíjet první letošním burčákem nebo hanfthalským konopným biopivem. Vesnice je pěstováním konopí vyhlášená, ostatně její název v češtině znamená Konopné údolí. Ke slavnostem pochopitelně patří i vysoce kvalitní produkty ze zdejšího technického konopí. Vstup na slavnosti je zdarma a v případě nepřízně počasí bude připraven bohatý program v originální starodávné stodole.

Burčák a dýně 4 Foto:

Víno ze sklípku

Burčák a dýně 5 Foto:

Lidé v regionu Laa a okolí usilují o harmonii a ctí tradice, které jsou pro dobré víno stejně důležité jako půda, slunce a správná poloha, a na jejich produktech je to znát. Od pátku 18. 9. 2015 od 19 hod. a v sobotním i nedělním odpoledni si můžete užívat ve více než 40 vinných sklípcích dobrého vína, tradičních regionálních pochoutek, zvyků a kultury. Každá vinařská rodina má vlastní domácí speciality, řada sklípků nabízí živou hudbu, výstavy nebo ukázky starodávných řemesel. Děti se zabaví v hracím koutku, při vyjížďce starodávným traktorem a dalších bohatých atrakcích.

Více na www.landumlaa.at, www.hanfthal.at, www.falkenstein.gv.at

Autor: Accedo CZ, Jana Šulistová

Související témata: burčák , food festival , dýně
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama