zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvové muffiny
Autor: Lahodně s Ellou každý den Mrkvové muffiny

Mrkvové muffiny

Hodnoceno: 5x
Úžasné na těchto muffinech je to, že jim sladkou chuť dodávají zejména jablka a mrkev, které jsou pouze decentně doslazeny javorovým sirupem a medem, takže se nemusíte bát, že budou přeslazené. Když je dochutíte ještě troškou mandlového másla, budou vynikající!
do 1 hodiny
12 ks porcí

reklama

Suroviny (12 ks porcí)

Postup

  1. Předehřejte troubu na 160 °C (horkovzdušnou na 140 °C).
  2. Nastrouhanou mrkev a jablka a všechny suché ingredience nasypte do velké mísy. Na malém rendlíku nechte rozpustit kokosový olej a potom ho také přidejte do mísy. Všechno důkladně promíchejte.
  3. Nalijte směs do 12 formiček na muffiny, které umístěte do plechové formy na 12 muffinů. Pečte 35 minut dozlatova.
  4. Vyndejte plech z trouby a nechte 10 minut vychladnout. Potom muffiny vyndejte z formy a nechte je dalších 20 minut vychladnout na kovové mřížce.
  5. Když jsou muffiny zcela chladné, vložte je do vzduchotěsné nádoby a skladujte při pokojové teplotě. V těchto podmínkách by měly vydržet až 5 dní.

Mrkvové muffiny  Foto: Mrkvové muffiny; foto: Lahodně s Ellou každý den

Lahodně s Ellou každý den Foto:

Lahodně s Ellou každý den

Ella Woodward

Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje.

Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

"Všichni jsme se zbláznili do rozkošné Elly... Je velkou postavou v oblasti zdravé výživy." (Times)

Vydalo nakladateství Omega / Dobrovský

reklama