zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Míša dort
Autor: Pradobroty.cz Míša dort

Míša dort

Hodnoceno: 38x
Pokud není moc času a nápadů na jiný dort, vyzkoušejte známý Míša dort. Je totiž poměrně rychlý a jednoduchý a chuťově nadchne snad každého.
nad 2 hodiny

reklama

Suroviny

Těsto:

Krém:

Poleva:

Postup

  1. Těsto: Oddělte žloutky od bílků. Žloutky s polovinou cukru vyšlehejte do světlé pěny (trvá to cca 5–7 minut) a do ní zamíchejte olej. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh a zašlehejte do něj zbylý cukr.
  2. Smíchejte mouku, prášek do pečiva a kakao a po částech a na střídačku s vyšlehaným sněhem ho vmíchávejte do žloutkové pěny.
  3. Těsto nalijte do dortové formy (vymazané a vysypané) a vložte do vyhřáté trouby. Pečte asi 15–20 minut na 180 °C. Po upečení nechte vychladnout.
  4. Krém: Změklé máslo vyšlehejte s moučkovým cukem. Následně po lžičkách zašlehávejte všechen tvaroh. Piškotový korpus jednou prokrojte a potřete 2 lžičkami marmelády (marmeládu dávat nemusíte, dort bude dobrý i bez ní), navrstvěte polovinu krému. Přiklopte druhou částí piškotu, navrch dejte zbylý krém, uhlaďte a nechte asi hodinu vychladit v lednici.
  5. Poleva: Máslo rozpusťte v mikrovlnce (případně ve vodní lázni), přidejte nalámanou čokoládu a rozmíchejte v hladkou hmotu. Přidejte lžíci a půl mléka a míchejte, dokud se všechno mléko nespojí s čokoládou. Trik s mlékem se dělá proto, že po něm je čokoláda hladká a při krájení se neláme.
  6. Pokud jste použili hořkou čokoládu (nad 50 % kakaa), vmíchejte do směsi jednu lžíci moučkového cukru. Pokud jste použili čokoládu na vaření, doslazovat nemusíte, tato čokoláda je sladká dost. Polevu nalijte na horní vrstvu tvarohového krému a stejnoměrně rozetřete po celém moučníku, na pár místech nechte stéct. Pracujte rychle, protože poleva tuhne velmi záhy. Nechte odležet v lednici do druhého dne nebo alespoň 4 hodiny.

Míša dort 2 Foto: Míša dort; foto: Pradobroty.cz

reklama

Pradobroty
Marcela Prachařová

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Související témata: tvaroh , dort Míša , Sladké , Česká kuchyně