Suroviny
- kuřecí spodní stehna (s kostí a kůží) 8 ks
- máslo (změklé) 4 lžíce
- bílá miso pasta 1/2 hrnku
- javorový sirup 3 lžíce
- zázvor (čerstvý, nastrouhaný) 2cm kousek
- česnek (neloupaný, ale lehce rozdrcený) 8 stroužků
- rýžový ocet 1 lžíce
- čerstvě mletý černý pepř
- jarní cibulka (na ozdobu, nakrájená na tenká kolečka) 2 ks
- sezamová semínka (nasucho opražená na ozdobu) 2 lžičky
Postup přípravy
- Troubu předehřejte na 200 stupňů. Ve velké míse důkladně promíchejte změklé máslo, miso pastu, javorový sirup, rýžový ocet, nastrouhaný zázvor a černý pepř.
- Kousky kuřete vložte do mísy a směs důkladně vmasírujte do masa ze všech stran. Prsty jemně nadzdvihněte kůži a pastu vetřete i pod kůži.
- Kousky kuřete rozprostřete v jedné vrstvě do pekáčku, přidejte stroužky česneku a dejte do trouby. Pečte 30–40 minut, čas od času polévejte kůži vypečenou šťávou, až zezlátne a bude křupavá.
- Kuře nandejte na talíře. Odstraňte slupku ze stroužků a upečený česnek rozmačkejte se šťávou v pekáči. Hotový sosík podlejte pod kuře. Pokrm ozdobte nakrájenou cibulkou a opraženými sezamovými semínky. Podávejte nejlépe s rýží.