Mixér: novinky v sortimentu, výročí podniku nebo oceněné uzeniny

Zajímají vás další novinky ze světa gastronomie? Máme pro vás výběr hned několika, které ocení fanoušci bio potravin, kvalitních uzenin nebo lahodného šálku horké kávy. Chcete vědět víc? Čtěte dál!

Rohlik.cz rozšiřuje bio sortiment o Alnaturu

On-line supermarket Rohlik.cz, který nabízí 5× širší BIO sortiment v porovnání s běžnými supermarkety, rozšiřuje nabídku o značku Alnatura, německou kvalitu s širokým portfoliem. Zájem zákazníků Rohlíku o BIO potraviny roste meziročně o 30 %.

Značka Alnatura má již 35letou tradici a výrobu organického sortimentu řídí s celostním – holistickým – přístupem: záleží jí na samotném procesu výroby, přínosu pro zákazníka a bere ohled na životní prostředí. Rohlík je jediný retailer, který v Čechách nabízí tak široký sortiment produktů této značky. Zákazníci mohou vybírat z nabídky téměř 400 produktů ve stoprocentně organické kvalitě za přijatelné ceny. A to v kategoriích trvanlivých potravin, nápojů a sortimentu pro děti. Postupně Rohlík zařadí i další kategorie, například čerstvé a mražené potraviny.

Legendární podnik Hard Rock Cafe letos oslaví 50 let od svého založení

Před téměř padesáti lety, konkrétně 14. června 1971, si v Londýně dva přátelé jménem Isaac Tigrett a Peter Morton začali plnit svůj velký sen. Založili dnes již legendární podnik Hard Rock Cafe, restauraci, kde se servírují hamburgery, žebírka, hranolky, shaky a další pochutiny americké kuchyně.

Hard Rock Cafe je známé také svojí originální výzdobou v podobě rokenrolových memorabilií těch největších hvězd. Tuto kultovní dekoraci zdí HRC započal v roce 1971 zpěvák Eric Clapton, který zavěsil svoji kytaru nad svým oblíbeným stolem, aby si ho tak rezervoval. Nápad se tak zalíbil, že se k němu postupně přidávali další muzikanti a memorabilia se stala nedílnou součástí podniků po celém světě. Aktuálně sbírku tvoří asi 86 tisíc kousků.

Pražská pobočka Hard Rock Cafe je v Domě U Rotta na Malém náměstí otevřená přes 11 let. K výročí 50 let od založení podniku si zde hosté mohou až do 3. února objednat jídlo z původního menu. „Až budeme mít možnost zase otevřít, bude nabídka menu kompletní. Zatím přes dovážkové služby nabízíme jen část z ní jako třeba Country burger, sendviče a podobně,“ uvedla generální manažerka HRC Praha Martina Lednová.

Jakubova a Alenčina šunka – vítěz v kategorii Dětská chuťovka 2020

Dětské šunky od Uzeniny Příbram potěší všechny milovníky masa a uzenin. Jsou vyrobeny dle tradičních postupů z prvotřídního drůbežího masa a nově obsahují také vitamíny a minerály. Vyladěnou chuť a vysokou kvalitu zaručuje ocenění Dětská chuťovka 2020.

Komise složená z těch nejmenších a zároveň nejpřísnějších komisařů vybrala letošního vítěze v soutěži Dětská chuťovka! Jedničkou na pomyslném žebříčku je Alenčina šunka pyšnící se 96 % krůtího masa a Jakubova šunka z 96 % kuřecího masa. Neobsahují žádný lepek ani glutamát. Jsou vyrobeny výhradně z čerstvých chlazených surovin a pod tím nejpřísnějším dohledem. Díky svému složení jsou tak vhodnou svačinkou i pro ty nejmenší.

Lednový pozdrav ze Starbucks

Kávové kapsle STARBUCKS by NESPRESSO® patří mezi zákazníky k velmi oblíbeným produktům na přípravu domácí kvalitní kávy Starbucks. Díky nim si můžete zpříjemnit den a vychutnat si jemnou chuť Starbucks Blonde Espresso Roast, oříškovo-kávové tóny Pike Place, vyváženou chuť kávy Colombia nebo intenzivní, karamelově sladké a příjemně hořké Espresso Roast. V nabídce kapslí Starbucks si zkrátka každý najde tu pravou kávu podle své chuti. Všechny kapsle jsou kompatibilní s kávovary Nespresso™.

V novém roce je tu pro milovníky této kávy navíc speciální akce. Do 1. března platí při nákupu 4 balení kapslí speciální cena 99 Kč za jedno balení, přičemž běžná cena je 129 Kč za balení.

Kapsle Blonde® Espresso roast

Výsledkem práce našich pražičů, kteří hledají jemnější alternativu tmavě pražených Starbucks káv, je jasná citrusová sladkost a hladká plnost chutí kávy Blonde Roast. Směs káv z Latinské Ameriky a východní Afriky chutná skvěle horká i studená.

Kapsle Colombia

Středně pražená káva, pro kterou je typická vyváženost a dominantní příchuť ořechů. Ve výšce 1 800 metrů nad mořem v majestátních Andách uprostřed sopečného údolí se pěstují ta nejkvalitnější kávová zrna z celé Kolumbie.

Kapsle Pike Place®

Z první kavárny Starbucks v Seattlu se do všech kaváren na světě rozšířila čerstvě překapávaná káva, kterou si můžete vychutnat v průběhu celého dne. Skvěle vyvážená káva s jemnými tóny kakaa a pražených oříšků spatřila světlo světa v roce 2008, kdy naši nejlepší pražiči upražili kávová zrna z Latinské Ameriky a probudili v nich bohatou a plnou chuť, kterou si můžete vychutnat každý den ve svých oblíbených kavárnách po celém světě.

Kapsle Espresso roast

Intenzivní, karamelově sladká a příjemně hořká – to je chuť jedinečné kávy Espresso roast, která je součástí všech našich espresso nápojů. Její příběh začal už v roce 1975 při hledání perfektní a vyvážené kávy, která by se stala součástí naší kávové kultury.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty