Jedinečný zážitek v SaSaZu

Šéfkuchař Andy Tan opět přináší to nejlepší z asijské kuchyně.

Oblíbená restaurace SaSaZu si pro všechny fanoušky asijské kuchyně připravila na svém jídelním lístku mnoho skvělých novinek, které potěší každého milovníka vynikajícího jídla. Vybere si každý, ať jste milovníky masa, ryb, nebo dokonce vegetariányi. Výrazný a osobitý rukopis šéfkuchaře Andyho Tana je opět poznat u každého nového pokrmu. S Andyho pomocí se ponoříme do autentických chutí a vůní asijského kontinentu a poznáme nečekané a báječné kombinace, které jeho kuchyně nabízí. V souladu s jeho hlavním cílem tak pomyslně procestujeme opravdovou Asii s jejími neopakovatelnými barevnými a chuťovými kombinace, naservírovanou ve stylu prvotřídní evropské restaurace.

Pro nové menu vybral šéfkuchař jídla pocházející z různých koutů Asie. První pochází původně z Číny. Jde o Shanghai Bao, tedy osobitou verzi oblíbených knedlíčků dimsum ‘xiao long bao’ s jedinečnou náplní tvořenou směsí foie gras a hovězího masa v kombinaci s jemným květákovým pyré a se signature pepřovou omáčkou. Kromě Číny se Andy při přípravě nových pokrmů inspiroval také ve své rodné Indonésii, a dokonce přímo v kuchyni své babičky a maminky, které často připravovaly pokrm nazvaný ‘Ayam Kecap’. V tradiční podobě jde doslova o kuře v sójové omáčce. Andy se ale pokusil toto tradiční a skromné jídlo pocházející z Jávy pozvednout na vyšší úroveň a dát mu japonský podtón. Vznikl tak vynikající pokrm nazvaný Chicken Wakadori. Kuřecí maso je nejprve marinované v sójové omáčce a poté grilované na ohni pro opravdu silný chuťový zážitek. Další novinkou na jídelním lístku je Black Bean Cod Fish neboli ryba na páře. Tento pokrm je populární ve všech asijských zemích, kde se od sebe liší akorát omáčkou. Andy ho vybral, aby tak obohatil nabídku ryb na jídelním lístku, oživil ho ale svým pojetím. Vzniklo tak lehké jídlo, které kombinuje filet z tresky připravený na páře a servírovaný s omáčkou z černých fazolí a sójové omáčky a čerstvým salátem z asijských bylinek. Pro milovníky masa zařadil Andy na menu pět novinek. Jestli mezi ně patříte, tak se máte opravdu na co těšit! Všechny nové pokrmy jsou připraveny z prvotřídního hovězího masa, které americké ministerstvo zemědělství řadí do skupiny Prime. To znamená, že jde o maso nejvyšší kvality, známé svou výjimečnou chutí, šťavnatostí a mramorovou texturou. Maso pochází ze stád, která spásají nekonečné zelené pastviny ve státě Nebraska a je z chovu Black Angus. Těšit se můžete na spojení chutě toho nejkvalitnějšího hovězího masa s kuchařským uměním šéfkuchaře Andyho. Jakarta Beef Tartare v sobě spojuje čistou chuť kvalitního masa s kaviárem, okurkou a černou ředkví. Vše servírované na sezamovém krekru. Kouzelné chutě Borobodur Beef Tataki vás zavedou do tajemného buddhistického chrámu na ostrově Jáva a vaše chuťové pohárky potěší kombinace hovězího masa Angus s bílou ředkví, červenou řepou, pečeným česnekem a omáčkou ponzu. Andy připravil také svou speciální verzi populárního hovězího carpaccia Terbaik Beef Carpaccio s yuzu omáčkou, lanýžovým olejem, houbami a vietnamskými bylinkami. A protože v SaSaZu funguje food sharing neboli dělení se o jídlo, zvládnete s vaším doprovodem určitě ochutnat také Toga Entrecôte s houbami shiitake a shimeji, houbami de la mort, tandoori mátovým chlebem a houbovo-pepřovou omáčkou nebo hovězí filet s chřestem, houbami enoki a nuoi tom zázvorovou omáčkou nazvaný Surakarta Tournedos.

Kromě nových jídel má SaSaZu na podzimní sezonu připraveny také nové drinky. Koktejly Bloody Blackberry (lahodný mix Ginu Hendrick’s, ostružin, likéru Chambord, limety a maracuji), Gin Lavandere (Le Gin, rozmarýn, Martini Dry, levandule, limeta) a Chocolate Jerry (Sailor Jerry, čokoláda, limeta, bílek) se v nadcházející sezoně vánočních oslav určitě stanou novými favority. Rozšířena byla také nabídka vín.

Se svými novinkami Sasazu jako vždy nabízí návštěvníkům nečekaný a autentický smyslový zážitek, který potěší nejen jejich chuťové pohárky, ale díky kreativnímu designu jednotlivých pokrmů a jejich citlivě vybrané barevné kombinaci přináší také požitek vizuální. www.sasazu.com www.facebook.com/RestaurantSaSaZu www.instagram.com/sasazu_restaurant

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty