Jsou tu další tipy na letní gastroakce tohoto červnového víkendu!

Pokud ještě nemáte plány na tento víkend, nezoufejte! Přinášíme vám čtyři na gastroakce, které se konají již za pár dní. Těšit se mohou milovníci ryb a mořských plodů, fanoušci známých tváří gastronomie (jako Zdeněk Pohlreich nebo Radek Kašpárek) i ti z vás, kteří holdují pivu.

FISHKUS – rybí a seafood festival

Čtvrtý ročník food festivalu Fishkus se uskuteční 10. června 2017 na Smíchovské náplavce. Nepřeberný výběr ryb a mořských plodů čeká na návštěvníky u více než 50 stánků. Ochutnat budete moci středomořskou bujabézu, grilovaného mečouna, uzené pstruhy, rybí burgery, salát z chobotnice, japonské sashimi, srílanské rybí kari nebo čerstvé ústřice. Chybět nebudou ani kvalitní vína a cidery párované s pokrmy. Ryby jsou svou výživovou hodnotou nezastupitelné, proto je důležité pravidelně je zařazovat na náš jídelníček. Jak je správně nakupovat, uchovávat a upravovat, se dozvíte právě na festivalu Fishkus.

Smíchovská náplavka, Praha

Garden Food Festival v Ostravě

Přehlídka špičkového jídla a pití pod širým nebem míří letos poprvé do Ostravy. V Dolní oblasti Vítkovice se koná Garden Food Festival 10. a 11. června. Návštěvníci ochutnají vybraná jídla od nejlepších lokálních restaurací a poznají pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy. Hlavními tvářemi akce jsou Zdeněk Pohlreich, Markéta Hrubešová, Kamila „Kamu“ Rundusová či ostravská michelinská hvězda Radek Kašpárek.

Dolní oblast Vítkovice; Dolní oblast Vítkovice, Ostrava

Sektival

Milovníci sektů a dobrého jídla budou moci letos objevovat rozmanitost bublinek ve snoubení s nejrůznějšími pokrmy v rámci gastronomického svátku Sektival. Festival šumivých vín se odehraje od 3. do 18. června 2017 v pěti desítkách restaurací v Praze, Brně, Plzni a také v Ostravě. Sektival představí ve třech červnových víkendech ty nejlepší sekty v harmonické kombinaci s vybranými pokrmy.

V menu jednotlivých restaurací se objeví jak plnohodnotné menu, tak nejrůznější drobné delikatesy, jako jsou třeba tapas nebo kanapky. Těšit se bude možné třeba na telecí pečeni s marinovanými jahodami a balzamikovou redukcí, hovězí lemon roastbeef s grilovanou zeleninou a pečené plátky brambor s rozmarýnem či avokádový koktejl s krevetkami, rajčaty a chilli papričkou podávaný s tortila chipsy.

Den Kozla 2017

V sobotu 10. června 2017 se zastavte na nádvoří Pivovaru Velké Popovice a oslavte největší svátek Kozlích fanoušků! Na jubilejním 25. ročníku Dne Kozla vás čeká pivní speciál – Velkopopovický Kozel Černý Nefiltrovaný, poctivé polévky jako například zelňačka, česnečka nebo pivní a rybí polévka či ukázky tradičních řemesel, které si můžete vyzkoušet.

Pivovar Velké Popovice; Ringhofferova 1, Velké Popovice

Neratovice se chystají na první ročník Festivalu piva

V sobotu 10. června se v Neratovicích, v parku za městským kinem, uskuteční přehlídka a s ní spojená ochutnávka piv z produkce zajímavých českých pivovarů. Na premiérovém ročníku Festivalu piva v Neratovicích se představí pivovary Česká Kamenice, Hangár, Chříč, Konrad, Moucha, Zemský akciový, Zichovec a také lokální piva Kaberna a Neratovák. „Návštěvníci festivalu budou moci ochutnat více než dvacet druhů piv rozmanitých druhů a stylů. Na čepu budou jak klasické ležáky plzeňského typu, tak i stále populárnější ´ejly´, tedy svrchně kvašená piva typu IPA, či APA,“ říká za organizátory Ondřej Hergesell.

Smetanova a náměstí Republiky, Praha-Neratovice

Připravila Tereza Pánková


Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů