zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Speciální cupcakes od Dortíkovo
Speciální cupcakes od Dortíkovo

Jakože, cože?! představuje: Originální cupcakes od Dortíkovo

Lucie Melušová o sobě tvrdí, že není profesionál, ale amatér. Když však ochutnáte její dortíky, rozhodně s ní nemůžete souhlasit. Projekt Dortíkovo, který založila spolu se svým přítelem, už slaví úspěchy. Společně odstartovali výrobnu a do budoucna plánují vlastní cukrárnu.
klaram , 09.09.2015

reklama

Pokud byste chtěli ochutnat samo nebe, zajděte na food festival neobvyklých chuťových kombinací Jakože, cože?!, pro který vymysleli nové sladké experimenty.

Nejsem profesionál, jsem amatér

Od dětství si doma Lucie pěstovala vztah k pečení a dostala cenné základy. O něco později podlehla internetu, kde pro ni bylo mnohem jednodušší hledat inspirace a nové techniky, a surfování s vařečkou v ruce se tak stalo hlavním vzdělávacím prostředkem. Tehdy by jí nikdy nenapadlo, že se pečením jednou začne i živit. Projektu Dortíkovo předcházelo ukončení vysoké školy a hledání svého místa ve společnosti. Byla to lekce.

Od kancelářské šněrovačky k vaření

JAKOŽE, COŽE?! představuje Dortíkovo 3 Foto:

Lucie byla na začátku úplně jiný člověk. Štěstí se na ni po škole usmálo hned zkraje při pohovoru do jedné nejmenované banky. Pískala štěstím, že bude chodit do práce upravená jako ze žurnálu, mít vlastní pracovní stůl a samozřejmě i pracovní benefity. Netrvalo dlouho a pracovní stůl byl jako kóje utrpení.

„Tak jsme zvedla kotvu. Druhou prací se mi stala práce v kavárně, kterou jsem ze začátku brala jako životní prohru. No, právě to byl odrazový můstek. Začala jsem více péct díky inspiracím z práce. Nejdříve jsem pekla pro nás, pak jsem to rozdávala známým, protože kila si třeba hlídat! Následně se roztočil kolotoč, ze kterého vzniklo naše Dortíkovo,“ vypráví Lucie.

JAKOŽE, COŽE?! představuje Dortíkovo 5 Foto:

Základem dortů z Dortíkovo jsou kvalitní suroviny, chuť a nadšení do práce. Lucie vyrábí na zakázku, dodává do kaváren, restaurací a v neposlední řadě chodí na různé food festivaly s originálním stánkem. Zanedlouho ji potkáte na food festivalu Jakože, cože?! Za pár dní spouští webovou stránku s internetovou cukrárnou, kde si zákazníci budou moci vybírat z pestré nabídky.

Dortíkovo. To jsme já a můj přítel, hlavní podporovatel. Baví nás to! Chceme být novým svěžím větrem v sladkém pražském světě. Máme své vize. Víme, co chceme, nechceme. Nečekejte od nás kýčovité šlehačkové kudrlinky. Máme rádi minimalismus, jednoduchost a svěžest. Inspirace hledáme převážně mezi australskými a americkými cukráři, kteří v současnosti udávají trend, a u nás bychom je chtěli zpopularizovat. Dortíkovo byl sen, který jsme zhmotnili. Máme svoji sladkou výrobnu. Věříme, že jednou si otevřeme svou sladkou cukrárnu s originálním pojetím. Držte nám palce. Lucia a Angel

JAKOŽE, COŽE?! představuje Dortíkovo 4 Foto:

Pozvánka od Lucky

Netradiční festival prapodivných chutí Jakože, cože?! se odehraje 3.–4. října 2015 na náměstí Republiky v Praze.

Je opět určen všem milovníkům kulinářských inspirací, trendů, zábavy a výzev. Svá odvážná degustační menu budou opět servírovat mistři svého oboru. Dojde na ulítlé polévky ze Soup in the city, experimentální burgery z Bejzmentu nebo třeba na šneky na houbách s černým pivem z restaurace SnailsDay.

Festival pořádá čokoláda Milka a netradiční kombinace jemné čokolády a křupavé sušenky Milka LU a Milka TUC zde budete moci zdarma ochutnat v jak jinak než velmi netradiční podobě a zároveň ohodnotit i nejlepší stánek na food festivalu.

Více o akci naleznete na www.jakozecoze.cz.

JAKOŽE, COŽE?! představuje Dortíkovo 2 Foto:

Cupcakes se slaným karamelem, Matcha čajem a krémem z bílé čokolády

JAKOŽE, COŽE?! představuje Dortíkovo 6 Foto:

Ingredience na 12 cupcakes:

• 200 g hladké mouky

• 2 lžíce kukuřičného škrobu

• 200 g cukru

• 2 lžičky pečicího prášku

• 1/2 lžičky soli

• 10 g čaje Matcha

• 120 g změklého másla

• 2 vejce

• 120 ml mléka

JAKOŽE, COŽE?! představuje Dortíkovo 7 Foto:

Slaný karamel:

• 100 g krupicového cukru

• 30 g vody

• 90 ml smetany ke šlehání

• 30 g másla

• 1/2 lžičky soli

Krém:

• 500 g mascarpone

• 300 ml smetany ke šlehání

• 250 g bílé čokolády

Postup:

1. Den předem si připravíme karamel, vyžaduje totiž chladnutí přes noc.

2. Na jeho přípravu přivedeme k varu cukr s vodou. Neustále sledujeme, abychom jej nepřipálili. Necháme zkaramelizovat. Odstavíme z plotny a přidáme smetanu, máslo a sůl, vše zamícháme a dáme přes noc do lednice.

3. Druhý den pokračujeme. Předehřejeme si troubu si na 175 °C.

4. Všechny sypké ingredience kromě cukru spolu smícháme a prosejeme do mísy.

5. Změklé máslo s cukrem šleháme do světlé pěny. Vejce prošleháme s mlékem, až vznikne homogenní směs.

6. Sypké suroviny přisypeme k máslu s cukrem a v robotu krátce zapracujeme. Přilijeme vaječnou směs a opět krátce zapracujeme, než vznikne lepivé těsto. Plníme těstem do dvou třetin. Pečeme 15–20 minut.

7. Cupcakes necháme vychladnout. Čas využijeme na přípravu krému.

8. Smetanu vyšleháme dotuha. Nad vodní lázní opatrně rozpustíme bílou čokoládu.

9. Čokoládu necháme vychladnout, ale ne úplně. Vmícháme čokoládu do mascarpone. Do této směsi vmícháme na závěr šlehačku.

10. Jde se plnit! Do každého cupcake vydlabeme lžičkou důlek anaplníme slaným karamelem. Krém naplníme do cukrářského sáčku a zdobíme podle vlastní fantazie.

Festival JAKOŽE, COŽE?! 2015

JAKOŽE, COŽE?! Přijměte pozvání na nejbizarnější food festival!

reklama

Související témata: food festival , JAKOŽE COŽE?! , Dortíkovo , cupcake

reklama

Přečtěte si také