reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
Chlorella a zelený ječmen
Autor: Thinkstock Chlorella a zelený ječmen

Chlorella a zelený ječmen – zelené superfoods

K nejznámějším a nejpopulárnějším superpotravinám patří řasa chlorella a zelený ječmen. Díky vysokému obsahu zdraví prospěšných látek se považují za potraviny budoucnosti.

Chlorella a její zdraví prospěšné látky

Zelená řasa chlorella roste ve sladkých vodách v Austrálii a Asii. Obsahuje vitamíny a minerály a velký podíl vysoce stravitelné bílkoviny. Pro její typickou barvu a množství živin je někdy označována jako „smaragdová konzerva“. Je přírodním antibiotikem, pomáhá při detoxikaci a infekcích, nadváze, stresu, upravuje hladinu cholesterolu a má i protirakovinné účinky.

Zelený ječmen

Mladý zelený ječmen se pěstuje bez použití pesticidů, sklízí se v raném stadiu – zelený, jelikož v tomto růstovém období má nejvyšší obsah výživných látek. Ve srovnání s jinými obilovinami obsahuje několikanásobné množství vápníku, draslíku, železa i hořčíku. Obsahuje také velké množství vitamínů, minerálů, antioxidanty, aminokyseliny, nenasycené mastné kyseliny, sacharidy a bílkoviny. Díky velkému množství chlorofylu zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení a brání zánětům i infekcím. Z prášku mladého ječmene se připravuje smícháním s vodou zdraví velmi prospěšný nápoj. Protože je zásadotvorný působí kladně při překyselení organismu a upravuje zažívání.

Chlorella a zelený ječmen 2 Foto:

Kdy a jak užívat zelené superpotraviny?

Chlorella a zelený ječmen 5 Foto:

Jelikož jsou tablety zelené řasy i sušený zelený ječmen čistě přírodní produkty, je možno je popíjet i polykat vlastně kdykoli. Nejen při nemoci, ale i preventivně. Velmi individuální je však dávkování a hlavně zvyšování dávek. Mále-li vážnější zdravotní problémy zvyšujte dávky postupně a sledujte odezvu vašeho těla. Při plné zdravotní síle můžete dávky zvyšovat rychleji. V ideálním případě se užívají dva nápoje mladého ječmene denně a tři krát po šesti tabletách chlorelly. Pro zaručené fungování zelených životabudičů je třeba je užívat pravidelně alespoň tři měsíce. Občasné, nebo krátkodobé užívání se nemá šanci pozitivně projevit. Proto si při nákupu superpotravin pořiďte raději hned tříměsíční balení.

Na co si dát pozor: Před nákupem je velmi důležité vybrat kvalitní produkt. Jelikož na sebe chlorella dokáže vázat toxiny a těžké kovy, nedůležité aby byla sama pěstována v kvalitním prostředí. Kupujte chlorellu z ověřených zdrojů a vždy se ujistěte, jak byla pěstována.

Při užívání se neděste například zelené stolice. Je to pouze projev toho, že především chlorella je dávkována správně a má silné očistné vlastnosti. Při očistě pomocí mladého ječmene může dojít k průjmům. Je to spíše pozitivní jev, který spontánně odezní.

Chlorella a zelený ječmen 3 Foto:

Výsledky vědeckých studií: Podle vědeckých výzkumů a studií dokáže chlorella potlačit enzym, který vede k zahájení rakoviny a bolestem, které ji provázejí. Dále zvyšováním krevního průtoku snižuje možnost nahromadění krevních destiček, které můžou způsobit sraženinu. Užívání chlorelly snižuje hladinu olova v krvi.

Chlorella a zelený ječmen 4 Foto:

Mladý zelený ječmen (kromě jiného) působí jako zelené letní tonikum chránící pokožku proti slunci. Pití zeleného ječmene a užívání chlorelly také do jisté míry zahání hlad.

Zásady při užívání

Neužívejte společně chlorellu s vitamínem C, jelikož ten narušuje vazby, na které váže chlorella těžké kovy a tyto se pak v některých případech mohou dostat do jater, ledvin nebo jiných důležitých orgánů v těle.

Nebojte se kontraindikací s chlorelou nebo ječmenem užíváte-li nějaké léky na chronické onemocnění. Jen myslete na časový odstup alespoň jedné hodiny, aby se léky a potravinové doplňky nepotkaly v žaludku.

Vyzkoušejte „superpotraviny“ čistě biologického původu. Řasa chlorella v tabletách a mladý zelený ječmen v prášku vám ukážou novou cestu při detoxikaci organismu, léčbě celé řady neduhů i prevenci před mnoha civilizačními chorobami.

Autor: Alžběta Krchová

reklama

Přečtěte si také