zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Foodblogeři pomáhají večeří
Foodblogeři pomáhají večeří

Foodblogeři budou rok vařit zadarmo pro dobrou věc

Nezisková organizace Zajíček na koni o.p.s. se domluvila s několika foodblogery a ti budou postupně každý měsíc v kavárně Café AdAstra na pražské Výtoni vařit charitativní menu. Výtěžek poputuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem.
klaram , 05.12.2016

reklama

„Skvěle se najíst a ještě tím někoho podpořit? Podle mě není příjemnější způsob pomoci,“ říká Lenka Mansour, která byla u zrodu projektu Pomáháme večeří. Projektem se snaží reagovat na dobu, ve které lidé chtějí pomáhat, milují jídlo, zajímají se o něj a často o něm i píší na svých veřejných blozích.

S pomocí blogerky Jany Duffkové (popečeníčko.cz) oslovila organizace 12 známých českých blogerů a ti postupně jednou měsíčně bez nároku na honorář a společně se zaměstnanci s handicapem uvaří pro veřejnost tříchodové charitativní menu. Je to výzva pro obě strany. Bloger, který nikdy nevařil v profesionální kuchyni a pro více lidí a i pro zaměstnance s handicapem, kteří mohou být u toho a učit se tak novým věcem.

Panna cotta s perníkovou omáčkou a krokantem Foto: Panna cotta s perníkovou omáčkou a krokantem; foto: All

“Bloguji už několik let a stejně jako ostatní blogerky čas od času spojuji svůj blog s nějakou značkou. Když jsem ale dostala možnost zapojit se do tohoto projektu, který navíc může pomoci, udělalo mi to velkou radost. Není to jen o propagaci nějakého produktu, ale o něčem skutečném a i přesto, že vařit pro “cizí” lidi pro mě je vždycky trošku stres, stálo to za to. Zaměstnanci kavárny byli rádi, že se mohou zapojit, přišel dostatek hostů a co víc – chutnalo jim. Doufám, že se i do budoucna budou tyto večery setkávat s úspěchem”, říká o projektu Jana.

Foodblogeři pomáhají večeří 4 Foto:

Jako další budou vařit Sweet World by Barush, Coudys cookies, Kate’s Cuisine, Na skok v kuchyni nebo třeba Smoothcooking.

Výtěžek z celého večera, který není jen o dobré večeři, ale i o povídání si s blogerem a setkávání lidí podobných zájmů, putuje na podporu zaměstnávání osob s handicapem. Konkrétně na projekt organizace Zajíček na koni, o.p.s Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapem. Ten umožňuje osobám, které jsou na trhu práce neuplatnitelní, splnit si svůj sen o tom mít práci a mzdu. V tuto chvíli v Café AdAstra pracuje přes třicet klientů s různými stupni handicapu. “Zaměstnání u nás najdeme opravdu pro každého, kdo má chuť pracovat, i kdyby měl jen skládat ubrousky. Pro každého se snažíme najít práci a uplatnění dle jeho možností a zdravotního stavu”, vysvětluje Kristýna Doležalová, koordinátorka projektu.

Jana Vašáková z blogu Slepičárna už v kavárně vařila dýňové menu Foto: Jana Vašáková z blogu Slepičárna už v kavárně vařila dýňové menu; foto: archiv

Díky projektu Pomáháme večeří se organizace jednak snaží zviditelnit kavárnu, ale také podpořit osoby s handicapem v jejich práci. “Tím, že lidé přijdou a mají zájem o jídlo, které naši klienti společně s blogerem uvařili, jim dávají najevo, že jsou tady potřeba, a to je pocit, který málokdy zažívají,” vysvětluje Lenka Mansour skutečnou hloubku projektu.

Nejbližší večeře se bude konat v sobotu 10. 12. od 19.00 a na předvánoční menu s vůní perníku zvou foodblogerky Barbora z blogu Sweet world by Barush a Martina z blogu Coudy´s Cookies !

A na jaké dobroty se můžete těšit?

Předkrm: Máslová paštika s brusinkami, praženými mandlemi a domácí perníkovou brioškou

Hlavní chod: Vepřová porchetta s perníkem, nastavovaná kaše s pohankou a kapustou

Dezert: Panna cotta s perníkovou omáčkou a krokantem

Cena celého menu: 339 Kč

Předvánoční čas přímo vybízí k setkávání s přáteli. Zkuste to tentokrát pojmout trochu jinak a zajděte společně na výbornou večeři, kterou navíc někomu pomůžete.

Rezervaci si můžete udělat na www.cafeadastra.cz nebo na mailu: info@cafeadastra.cz

reklama

Související témata: charita , foodblogeři , pozvánka

reklama

Přečtěte si také