zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cupcake Cup v Brně
Autor: Denisa Jurčíková Cupcake Cup v Brně

Cupcake všude, kam se podíváš

Poslední dobou to vypadá, že malým roztomilým dortíkům už trochu odzvonilo a nahradily je donuty, ecláires nebo paris brest. To však rozhodně neplatilo pro jednu dubnovou sobotu v Brně. V kavárně Industra se totiž konal již třetí ročník brněnského Cupcake Cupu.
klaram , 03.05.2017

reklama

24 soutěžicích, celkově 99 porotců a spousta cukru. Do soutěže se mohl přihlásit každý, ale chtělo to hbité prsty v čase spuštění registrací, protože většina míst byla obsazená téměř ihned. Úkolem přihlášených cukrářů bylo přinést tři výstavní cupcakes na hodnocení vzhledu a degustační porce pro odbornou porotu a pro veřejnost na hodnocení chuti. V tříčlenné porotě zasedla organizátorka soutěže a autorka Z ghetta blogu Veronika Pořízková a vítězky minulého ročníku. Petra Hegerová, která se pyšnila prvním místem veřejnosti a Zuzka Pospíšilová, vítězka poroty.

Cupcake Cup v Brně  Foto:

Každý cupcake mohl dostat maximálně 6 bodů za chuť a 6 bodů za vzhled, v případě shody bodů rozhodovala chuť, protože o tu jde nakonec především. Soutěžící se s kreativitou nedrželi zkrátka a k ochutnání tak byly třeba i cupcakes s kolou nebo slaná verze dortíku s gorgonzolou. V obrovské konkurenci nakonec zvítězily u veřejnosti cupcakes s nugátovým krémem, čepičkou z bolivijské čokolády a ovocem od sympatické autorky Lucky Krkoškové. U poroty to vyhrál jeden ze tří soutěžících můžů David Tuška s banánovými cupcakes plněnými karamelizovanými banány a čokoládovou ganache s mascarpone krémem, fazolí tonka a pekanovými ořechy. Výherci se automaticky stávají porotci na další ročník, který se bude konat opět příští rok na jaře. Přibližně tolik času bude potřeba na regenaraci chuťových buněk!

Cupcake Cup v Brně  Foto:

Text: Veronika Pořízková

Foto: Denisa Jurčíková

reklama

Související témata: Brno , reportáž , cupcake , Cupcake Cup , v Brně , gastro akce

reklama

Přečtěte si také