Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Tipy na gastro akce v týdnu 3.–9. března

Tipy na gastro akce 3.3. - 9.3.
Tipy na gastro akce 3.3. - 9.3. Autor: Thinkstock
Období masopustního veselí je v plném proudu. Vydejte se na nějakou gastro akci, kde si užijete dobrého jídla, pití i zábavy. Na výběr jsou tradiční zabijačky, průvody masopustních masek i ochutnávky vín.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krumlovský masopust

28. února – 4. března 2014, více míst, Český Krumlov, region jihočeský

Nenechte si ujít obnovenou tradici lidové masopustní slavnosti s typickým pestrobarevným procesím masek, provázeným pouličními divadelníky, kejklíři a muzikanty. A jako na každé správné veselici nemůže ani zde chybět bohatá masopustní hostina. Dejte si do nosu ještě před nadcházejícím půstem! Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 3.3. - 9.3. 3

Žižkovský masopust

1.–4. března 2014, Žižkov, Praha 3, region Praha

Chcete-li vidět nejstarší pražský masopust, vydejte se na Žižkov. Jeho nabitý program přinese spoustu zábavy pro všechny věkové kategorie. Děti i náctiletí si přijdou na své o víkendových dnech na nejrůznějších workshopech, pro starší je připraveno sobotní taneční odpoledne a nedělní zabijačkové hody. Veselý masopustní průvod pak vyrazí v úterý z náměstí Jiřího z Poděbrad. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 3.3. - 9.3. 2Břevnovský masopust

4. března 2014, hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6, region Praha

Břevnovský masopust má za sebou dlouholetou tradici, letos se uskuteční už podvacáté! A jako každý rok můžete očekávat to nejlepší z masopustní zábavy. Pestrobarevný průvod se vydá na cestu od KD Kaštan a svou pouť zakončí u hotelu Pyramida, kde na vás bude čekat posezení, a podávat se budou zabijačkové pokrmy. Více informací najdete ZDE.

Košt mladých vín Kutná Hora

7. března 2014, Vinné sklepy Kutná Hora v klášteře sv. Voršily, Kutná Hora, region středočeský

Kutná Hora nabízí celou řadu skvostných historických a architektonických památek. Jednou z nich je i klášter sv. Voršily, k němuž náleží i vinné sklepy. V případě že sem zavítáte druhou březnovou sobotu, můžete se těšit na ochutnávku mladých vín ročníku 2013 z vinařství Vinné sklepy Kutná Hora. Více informací najdete ZDE.

Novojičínský jarmark s Masopustem

7.–8. března 2014, Masarykovo náměstí, Nový Jičín, region moravskoslezský

Ani v Novém Jičíně nezapomněli na tradice, i jeho ulice totiž ovládne pestrobarevný masopustní průvod. Novojičínské náměstí zaplní trhovci s rozmanitou nabídkou zboží, na prknech, která znamenají svět, se představí místní divadelní soubory a u stánků budou k prodeji zabijačkové produkty. Více informací najdete ZDE.

Pravá chodská zabijačka

8. března 2014, před restaurací Stará Sladovna, Pivovarská 107, Chodová Planá, region plzeňský

Ke každému správnému masopustu patří zabijačka a naopak. Jinak tomu nebude ani první březnovou sobotu v Chodové Plané. Obcí se prožene barevný masopustní průvod za doprovodu místní dechovky. Před restaurací Stará Sladovna bude probíhat výroba zabijačkových pokrmů, těšit se můžete také na ochutnávku jedinečného ovocného piva. A nezapomeňte doma své potomky, i pro ně se chystá zábavný program. Více informací najdete ZDE.

Tipy na gastro akce 3.3. - 9.3. 4

Výstava vín mikulovské podoblasti

8. března 2014, Zámek Mikulov, Mikulov, region jihomoravský

Pokud už vám jitrnice lezou ušima a radši byste si dali sklenku dobrého vína, zavítejte do Mikulova. Zde se připravuje tradiční výstava vín mikulovské vinohradnické podoblasti. Ochutnáte zde širokou škálu vín z Moravy a zastoupena budou i vína z Rakouska. V neposlední řadě budete moci také ochutnat šampiona výstavy, vítězná vína jednotlivých odrůd a nejlepší bílé, červené a speciální víno. Více informací najdete ZDE.

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama