zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Chef Time Fest
Autor: Mikuláš Gottwald / PHOTOONE Chef Time Fest

S Klárou v kuchyni #18: Chef Time Fest

Na přelomu ledna a února se v Praze konal již potřetí food festival Chef Time Fest. Zahájili jsme ho úžasným workshopem na téma ryby a mořské plody, o němž jsem už psala. A dnes se s vámi s mírným zpožděním podělím o další zážitek…
klaram , 02.03.2015

reklama

Součástí festivalu je již tradičně unikátní pětichodová večeře Chef Table, při které se v jedné kuchyni sejde pět špičkových šéfkuchařů, každý z nich připravuje jeden chod a ostatní mu s ním pomáhají. Díky tomu můžete během jedné večeře otestovat umění několika kuchařů zvučného jména, a objevit tak třeba svou vysněnou restauraci. Každý šéfkuchař totiž vytváří jedinečné jídlo s vlastním rukopisem, tzv. signature dish, které je pro jeho restauraci něčím typické. A v přímé konkurenci dalších šéfkuchařů chce samozřejmě předvést to nejlepší.

Takže chápete, že jsem šla na večeři s poměrně vysokým očekáváním. Ale to, co jsem zažila, ho zdaleka předčilo. Takzvaná „zážitková gastronomie“ je na vzestupu nejen ve světě, ale i u nás. A tento typ večera do ní bezezbytku spadá. Celý večer byl totiž především nezapomenutelný zážitek!

S Klárou v kuchyni n.18 2 Foto:

Prohlédněte si videoreportáž z akce:

Chef Time Fest reportáž
Chef Time Fest reportáž

 

Chef Time Fest workshop 5 Foto:

Akce se konala ve velmi elegantním a příjemném prostoru dejvické restaurace Avantgarde. Po příchodu se servírovalo šampaňské a finger food, poté nás obsluha nasměrovala k prostřeným kulatým stolům a mohlo se začít.

Ještě je třeba podotknout, že součástí večeře je i neformální setkání se samotnými šéfkuchaři. U každého stolu je jedno místo rezervované pro kuchaře, který si ve volných chvilkách odskakuje z kuchyně přisednout k hostům, se kterými si i on užívá příjemné chvilky, prozradí detaily z kuchyně nebo osvětlí postup při přípravě pokrmů. My jsme měli to potěšení setkat se Markem Raditchem z Kampa Parku, který je opravdu milý a zábavný společník :)

S Klárou v kuchyni n.18 3 Foto:

Startovním chodem byl předkrm v podání Radka Davida z restaurace La Veranda. Křupavá rolka plněná tartarem z mořského vlka s račími ocásky byla servírována s červenou řepou a koprem v různých úpravách. Naprosto mě uchvátila prezentace pokrmu, chuťově to bylo velmi příjemně vyladěné jídlo a řepa v několika různých skupenstvích byla velmi překvapivá.

S Klárou v kuchyni n.18 5 Foto:

Poté následovala perlička s foie gras, s jablkem, zelím a tymiánovou brioche od Tomáše Levého z restaurace Red Pif. Nejvíc mě zaujalo pyré z červeného zelí. Asi by mě nenapadlo tuto klasickou přílohu rozmixovat na pyré, ale výsledek byl skvělý.

S Klárou v kuchyni n.18 6 Foto:

Pak už přišel na řadu chod v podobě „našeho“ kuchaře. Marek Raditsch z Kampa parku připravil halibuta pošírovaného v olivovém oleji s bramborovým pyré, zdobeného křupavou pancettou. Navrch nám sami šéfkuchaři u stolu nastrouhali závěj černého lanýže. Pro mě chuťový vrchol večera a důkaz, že v jednoduchosti je síla. Fantastická struktura masa a dokonalá lanýžová tečka.

S Klárou v kuchyni n.18 7 Foto:

Dalším hlavním chodem byla kotleta ze selátka s pyré z černého kořene doplněná o fava fazolky a omáčku z polotmavého piva Krajinská 13°, které si ve své budějovické restauraci Petr Hajný sám vaří. A byla to opět velmi chutná kombinace – dokonalá ukázka toho, že česká kuchyně má co nabídnout.

S Klárou v kuchyni n.18 8 Foto:

Závěrečným chodem musí být samozřejmě dezert. O ten se postaraly hned dvě kuchařky – Kamila Rundusová (známá jako Kamura) a Jana Bilíková z restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise. Asi nejvizuálnější pokrm večera. Zmrzlina z kozího sýra byla doplněná granitou taktéž z kozího mléka, nechyběl karamelizovaný chléb, červená řepa, maliny, jedlé květy, popel a krém z černého lanýže. A dohromady to byla zkrátka neuvěřitelná lahůdka. Co sousto, to příjemné překvapení…

S Klárou v kuchyni n.18 9 Foto:

Aby byl dojem z večeře dokonalý, o to se postaral nejlepší český sommelier Jakub Přibyl z restaurace Gran Cru, který ke každému chodu spároval skvělá vína, o kterých i moc hezky a vtipně vyprávěl. O vtip vůbec nebyla nouze… Atmosféra večera byla velice uvolněná, bylo vidět, že kuchaři se dobře bavili, a to s hosty i mezi sebou. Manažer festivalu Chef Time Fest Karel Šimůnek mohl být s večerem spokojený – jídla se povedla a lidé z restaurace odcházeli nadmíru spokojeni.

O dalším ročníku tohoto originálního festivalu, který propojuje ty nejlepší kuchaře, vás určitě budeme informovat. A vy už víte, že byste si tento zážitek neměli nechat ujít. Já už se další Chef Table večeře nemohu dočkat :)

Klára Michalová, šéfredaktorka prima FRESH

S Klárou v kuchyni n.18 4 Foto:

Více informací o festivalu najdete na www.cheftimefest.cz

Fotografie z akce. Mikuláš Gottwald / PHOTOONE, www.photoone.cz

Chef Time Fest workshop

Chef Time Fest odstartoval Prima večírkem

reklama

reklama

Přečtěte si také