reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Tipy na zmrzlinárny
Autor: Zmrzlinář + oficiální stránky Tipy na zmrzlinárny

Tipy na nejlepší zmrzlinárny

Vypátrali jsme pro vás místa, která byste neměli minout, pokud sdílíte naši vášeň pro dobrou zmrzlinu. A nebojte se nových chutí a forem, se zmrzlinou se dá opravdu kouzlit a dobrý zmrzlinář je umělec, tak si jeho originální dílka vychutnejte :)
tereza_pankova , Vydáno: 10.06.2016

reklama

Angelato

Kavárnička, ale především známá zmrzlinárna Angelato se nachází na Praze 1, dokonce dvakrát. V nabídce najdete smetanové zmrzliny i ovocné sorbety, často velmi nezvyklých příchutí.

Příchutě se mění každý měsíc, v červnu jsou pro zákazníky připraveny tyto: ze smetanových například čokoláda, bacio, pistácie, mandle, jasmínová rýže, slaný karamel nebo lékořice; ze sorbetů je to pak mango, dále také kokos nebo jahoda. Chutí měsíce je máta & čokoládové lupínky.

Ukázka příchutí: čokoláda, čokoláda s pomerančem, bacio, stracciatella, vlašský ořech, malaga, cookies, kaštan, banán, mák, máta peprná, jahoda, lesní plody, broskev, hruška, žlutý meloun, kiwi (speciály: rebarbora, mojito, lékořice, parmazán a vlašský ořech, olivový olej aj.)

Rytířská 27, Praha 1 a Újezd 24, Praha 1

Tipy na zmrzlinárny 5 Foto:

Cacao

Další je kavárna, lounge a zmrzlinárna Cacao, kterou najdete opět na Praze 1, v podstatě kousíček od obchodního centra Palladium. Kromě zmrzliny si zde můžete dopřát dorty, dezerty, smoothie ze superfood nebo raw dezerty. Při přípravě například využívají pistácie a mandle ze Sicílie, vanilku z Madagaskaru nebo skořici z Cejlonu.

Ukázka příchutí: cheesecake s lesními plody, matcha, lesní jahoda, kokos, pistácie aj. příchutě dle sezony

V Celnici 4, Praha 1

Crème de la Crème

Známá zmrzlinárna a kavárna Crème de la Crème, která sídlí jen kousek od Staroměstského náměstí. Pokud tedy plánujete procházku centrem, určitě se zde zastavte. V nabídce mají ovocné sorbety, smetanové zmrzliny, dorty a další zákusky. Kromě toho si můžete pochutnat i na palačinkách, sendvičích a osvěžit se domácí limonádou.

Ukázka příchutí: citron, mango, malina, borůvka, oreo, stracciatella, malaga, tiramisu, slaný karamel, káva, arašídy, hořká čokoláda s chilli aj.

Husova 12, Praha 1

Zmrzlinář

Nyní se přesuneme na Vinohrady. Za návštěvu rozhodně stojí zmrzlinárna Zmrzlinář, která odebírá zmrzlinu 2AD od Darka Hrivňáka. Vždy si pochutnáte na čtyřech základních druzích (čokoláda, vanilka, jahoda a pistácie), dalších 12 druhů se mění a polovinu nabídky tvoří sorbety. V nabídce najdete i kávu a další nápoje.

Ukázka příchutí: černý rybíz, maracuja, mango, karamel, zabaione, banán, rakytník, švestka, mák, pivo, campari, tvaroh, marcipán aj.

Slezská 15, Praha 2

PURO Gelato

Při procházce po nábřeží se můžete zastavit v podniku PURO Gelato. K ochutnání jsou zde smetanové zmrzliny, dále také zmrzlinové poháry, mléčné koktejly, sorbety, zákusky nebo ovocné šťávy.

Ukázka příchutí: levandule, jogurt-ostružina, višeň, kokos, slaný karamel, jahoda, rybíz, hruška, pistácie, arašídy-karamel-čoko aj.

Na Hrobci 1, Praha 2 Výtoň

Zmrzlinárna Stráž pod Ralskem

Tuto cukrárnu a zmrzlinárnu nenajdete v Praze, ale v Libereckém kraji. Zmrzlinárna Stráž pod Ralskem nabízí kromě známých příchutí i dia-light zmrzliny, bezlepkové nebo alkoholické. Speciální jsou i sýrové, masové nebo zeleninové zmrzliny. A k tomu nějaký ten zákusek, káva, pohár nebo koktejl.

Ukázka příchutí: vaječný likér, irská káva, mentol, kanadská brusinka, nugát, turecký med, švestka, černý rybíz, papaya, třešeň, hroznové víno, zelené jablko, becherovka, mojito, baileys, koňak, balkánský sýr, čabajka, svíčková, křenová, dia vanilka, dia čokoláda, dia jogurt aj.

Jezerní 380, Stráž pod Ralskem

Cukrárna Tutti Frutti

V Brně nás zaujaly dva podniky, jedním z nich je Cukrárna Tutti Frutti. Pokud si chcete pochutnat na kávě, čerstvých zákuscích a řemeslné kopečkové zmrzlině, zastavte se. Nabízejí zde i točenou zmrzlinu nebo třeba raw dorty.

Ukázka příchutí: vanilka, čokoláda, mandle, jahoda aj.

Jiráskova 1a, Brno a Mendlovo náměstí 18, Brno

Tipy na zmrzlinárny 3 Foto:

PRAHA / Fórum pro architekturu a média

Brněnská kavárna s názvem PRAHA nabízí domácí nanuky, jejich příchutě se mění podle sezony (dříve měli i zmrzlinu 2AD, ale doslechli jsme se, že už se soustředí jen na vlastní nanuky). Samozřejmostí je káva, další nápoje, ale také jídlo jako např. burgery, hummus, paštiky aj.

Ukázka příchutí nanuků: banán s domácím burákovým máslem, čokoládou a arašídy, jablko se skořicí a rumem Matusalem, čokoláda s pomerančem, grep s Aperolem, angrešt s bezinkou, meruňka s Earl Grey aj.

Husova 18a, Brno

Tři kopečky

Naším předposledním tipem je zmrzlina od Kateřiny Kočičkové z blogu Tři kopečky, která prodává kopečkové zmrzliny a nanuky na různých food festivalech, ale dodává i do kaváren (např. I Need Coffee v Praze).

Ukázka příchutí z minulých akcí: slaný karamel, ostružina, vanilka, hruška, meruňka s kardamomem, smetana s pepřem aj.

Tipy na zmrzlinárny 4 Foto:

 

PRIMA TIP – NOVĚ OTEVŘENO!

Parlor Ice Cream Cookie Sandwiches

Nedávno byla v Karlíně otevřena kavárna a prodejna zmrzlinových sendvičů ze sušenek, s názvem Parlor.

Křižíkova 37, Praha 8

 

 

Zaběhněte si do trafiky pro letní číslo časopisu FRESH, v kterém najdete i recepty na báječné domácí zmrzliny!

reklama

Související témata: tipy , zmrzlina , kam za jídlem , zmrzlinárny

reklama

Přečtěte si také