reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

DIY podnos z rámu
Autor: Eva Trávníčková DIY podnos z rámu

DIY: Podnos z rámu

Zvlášť v létě, kdy stále něco přemisťujeme z domácí kuchyně na zahradu nebo terasu, se hodí bytelný podnos. Vyrobte si vlastní z krásného rámu a oblíbené látky nebo koláže fotografií. Stačí popustit uzdu fantazii, hodí se i špetka zručnosti :)
klaram , 25.07.2013

reklama

Na výrobu podnosu budete potřebovat hlavně krásný rám, který seženete přímo v rámařství nebo v bazarech. Vybírejte vyšší a pevný ze dřeva. Může být barevný, patinovaný, zajímavě profilovaný nebo pozlacený..., záleží jen na vašem vkusu. Pokud nakupujete v bazarech, budete potřebovat ještě sklo a sololitovou desku ve velikosti rámu. Sklo vám udělají ve sklenářství, sololit si nechte uříznout v hobby marketu.

Dále potřebujete vrtačku nebo ruční vrták, šroubovák, kovové úchytky se šroubky, látku ve velikosti rámu, nůžky, kovové klínky na uchycení skla a desky k rámu a kladívko.

DIY podnos z rámu 2 Foto: Eva Trávníčková

Do rámu z kratší boční strany navrtejte dírky na šroubky, podle velikosti úchytek. Dobře si vyměřte střed a výšku uchycení, aby byly obě strany stejné :)

Poté přichyťte kovové úchytky pomocí přišroubování šroubky.

DIY podnos z rámu 3 Foto: Eva Trávníčková

DIY podnos z rámu 4 Foto: Eva Trávníčková

 

Podle velikosti sololitové desky a skla si ustřihněte vzorovanou látku (co třeba puntíčkovanou?) tak, aby přesně pasovala velikostí mezi sklo a sololit.

Do rámu vložte sklo, látku a sololitovou desku.

Zadní stranu rámu musíte pomocí kladívka zajistit kovovými klínky, aby deska držela opravdu pevně. Přece jen na podnose budete nosit i těžší věci...

DIY podnos z rámu 5 Foto: Eva Trávníčková

DIY podnos z rámu 6 Foto: Eva Trávníčková

 

Místo látky můžete do rámu vyskládat koláž z fotografií, dětské kresby, staré dopisy, oblíbené recepty...

DIY podnos z rámu 7 Foto: Eva Trávníčková

DIY podnos z rámu 8 Foto: Eva Trávníčková

 

Autor: Eva Trávníčková, www.fler.cz/eve

reklama

reklama

Přečtěte si také