zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bazalkový spritz
Autor: Kitchen Story Bazalkový spritz

Bazalkový spritz

Hodnoceno: 0x
K teplému počasí neodmyslitelně patří i dobré, osvěžující pití. Vyzkoušejte tuto alkoholickou limonádu, pochutnáte si!
do 10 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Čerstvou bazalku dejte do mixéru a rozmixujte ji opravdu na drobno spolu s bezovým sirupem a šťávou z ½ citrónu. Rozmixovaná bazalka dodá nápoji nejen čerstvost, ale především ho krásně provoní.
  2. Připravte sklenice ve kterých budete spritz podávat a naplňte ji ledem. Na ledu nešetřete a dejte ho tam plnou sklenici. Pokud budete mít ledu málo, začne se rychleji rozpouštět a drink vám bude spíše ředit než chladit. Proto naplňte ledem sklenici do plna.
  3. Rozmixovanou bazalku smíchejte s perlivou vodou, promíchejte a nalijte do sklenice s ledem.
  4. Celé těsně před podáváním zalijte proseccem a lehce promíchejte.

Bazalkový spritz 2 Foto: Bazalkový spritz; foto: KitchenStory.cz

KITCHEN STORY

KitchenStory.cz Foto:

… aneb manželé v kuchyni!

Ze začátku to bylo vaření pro pár přátel a rodinu, ale pak se z toho stalo něco víc. Jirka a Marika se rozhodli, že se se svými každodenními zážitky, zkušenostmi a postřehy z kuchyně chtějí podělit a tak vznikl food blog KITCHEN STORY, kterému věnují každičkou volnou chvilku. Jejich obrovská výhoda je v tom, že jsou na to dva.  

Marika má ráda jednoduchou kuchyni o pár ingrediencích, která nezabere moc času a také zastává úlohu fotografa a stylisty. Jirka má radši větší výzvy, a proto se často pouští do složitějších receptů, navštěvuje kurzy vaření a různé kulinářské soutěže. Skloubením svých vlastností dokážou blogu propůjčit daleko rozmanitější pohled na život v kuchyni i mimo něj.

reklama