zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové
Autor: TZ Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové

Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové

Čas od času se nám sejde několik zajímavých tipů na nová menu v restauracích, tak jsme se rozhodli hodit je všechny na jednu hromadu. Dnes jsou hodně na vegetariánské vlně, ale i milovníci masa si přijdou na své. ;)
tereza_pankova , 03.05.2018

reklama

Vapiano a sezonní vegetariánské menu

První teplé slunečné dny s sebou nesou nejen příjemné změny v šatníku, ale i v tom, co nám dělá dobře na talíři. Také VAPIANO vítá jaro novým speciálním menu – je svěží, lehké a plné zdravé zeleniny. V hlavní roli „specials #vegitalian“ je chřest. Najdete ho v polévce, těstovinách i v rizotu. Mistři vapianisté rádi vymýšlejí novinky odrážející aktuální roční období a teď si dali za cíl nabídnout svým zákazníkům jídla, která zatočí s jarní únavou, odlehčí, nabijí svěžestí, a dokonce uberou pár let. Tohle všechno skutečně chřest, známý přírodní elixír mládí s celou škálou skvělých účinků na tělo i na duši, dokáže. Speciální menu, které tu najdete od 15. dubna do 14. června, udělá radost vegetariánům a těm, kdo naslouchají svým jarním chutím nebo potřebám organismu, se po dlouhé zimě příjemně probudit.

Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové 2 Foto:

Costa Coffee na růžové kávové vlně

Květen je jedním z nejhezčích měsíců v roce. Patří k němu rozkvetlé stromy, polibky a láska. I Costa Coffee cítí, že je lásku třeba podpořit a pro své zákazníky si připravila májovou nabídku na růžové vlně.

Jen růžová to může být

Den můžete začít sladkým polibkem nebo růžovou kávou – Pink Corto. Přidaná barva je pouze na efekt, na výslednou chuť kávy nebude mít vliv. I tak se z této kávy stane během května „bestseller“ pro všechny romantické duše. Tento nápoj je připraven ze dvou shotů kávové směsi Mocha Italia s mléčnou pěnou a ozdoben technikou latté art na povrchu. Silná a intenzivní, ale zároveň jemná a krémová – to je káva Pink Corto. Servíruje se ve sklence o objemu 130 ml. 

Smetanovo-jogurtový dort s malinami

Bohatě zdobený piškotový dort s malinami je mezi světlými vrstvami piškotu naplněný jogurtovo-smetanovou náplní a malinovým pyré. Pod porcí malin se ukrývá čokoládový korpus, který k sladkým malinám s jemně nakyslou chutí výborně ladí. Voňavé maliny, kterými se na dortu nešetřilo, přímo vybízejí k ochutnání.

Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové 3 Foto:

Spa hotel Lanterna a raw vegetariánské menu

Kuchaři Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích v Beskydech připravili novinku, která jistě potěší milovníky lehkých a bezmasých pokrmů. Hotelová zážitková restaurace Vyhlídka nabídne od května nové šestichodové menu sestavené v plně vegetariánské verzi, navíc v souladu se zásadami raw!

„Věříme, že touto novinkou potěšíme nejen vegetariány, ale i všechny ty, kteří si s příchodem jarních a letních měsíců rádi pochutnají na lehčích bezmasých pokrmech nebo prostě chtějí vyzkoušet něco jiného,“ popisuje šéfkuchař Spa hotelu Lanterna Josef Tydlačka.

Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové 4 Foto:

Menu je sestaveno ze sezonně dostupných a lehce stravitelných druhů zeleniny i ovoce. Zajímavostí je například polévka v podobě smoothie ze špenátu a mladého ječmene servírovaná zastudena, hlavním chodem jsou cuketové roládky s feta sýrem a zeleninovým tartarem a jako dezert kuchaři zvolili mezi hosty velmi oblíbený jahodový sorbet s čerstvým ovocem. Menu je v nabídce od 1. května do 31. srpna.

Jarní menu v restauraci Benjamin

Nedávno otevřená fine diningová restaurace Benjamin obnovujeme tradici, kdy jsme se seznamovali u jednoho stolu, dobrého jídla či sklenky vína a tím tmelili rodinu.

Zde se rozhodli jít stejnou cestou – být místem, kde poznáte jeden druhého, místem kde se všichni zákazníci setkají u jednoho stolu a nechají se hýčkat chutěmi regionální české kuchyně v podání kuchařů Pavla Pavlíka, Tomáše Torhana a Radka Jakubce. 

Vaří tu dle sezonních ingrediencí, takže menu pravidelně obměňují. V dalším jarním, které bude k mání od 2. do 12. května, nabízí 5 nebo 8chodové menu. Na vašem talíři se objeví pokrmy ze surovin, jako jsou ředkvičky, chřest, jehně, ale také křepelka, hovězí pupek nebo medvědí česnek. Rezervace je nutná, tak si zajistěte místa.

Tipy na nová menu: italské, vegetariánské i kávové 5 Foto:

A jarní menu v Bageterii Boulevard 

Možná jste si nového menu v Bageterii Boulevard už dávno všimli, ale pokud ne, rádi vám ho představíme. Tentokrát je inspirováno kuchyní slunné jižní Itálie a navíc i skvěle ladí s italskými barvami – červenou, bílou a zelenou. Sestavil ho rodilý Ital, Matteo De Carli, šéfkuchař pražské restaurace Casa De Carli. Najdete v něm tradiční místní suroviny, jako jsou rajčata, mozarella a rukola, papriky, sýr burrata nebo cizrnu s fenyklem. V Apulii se odedávna mísila italská kultura s řeckou a arabskou a tato multikulturnost a rozmanitost se samozřejmě odrazila i v místní gastronomii. Stěží budete v Itálii hledat region s větší kulinářskou rozmanitostí, než je právě tento. Ochutnejte krémovou polévku z pečených paprik, telecí bagetu s burattou, rajčátky a telecím masem nebo fit wrap, ve kterém je pasta z cizrny a kořenové zeleniny, pečený fenykl, rajčata a salát little gem.

Připravila Tereza Pánková

reklama

Související témata: tipy , novinky , menu , kam za jídlem , jarní menu , nová menu , astronomie , podnik

reklama

Přečtěte si také