Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Sváteční trifle

6–8 porcí
nad 2 hodiny
Sváteční trifle
Sváteční trifle Autor: isifa.com
Trifle je klasický britský dezert, který nesmí chybět na žádném stole v období vánočních svátků. Připravit si ho ovšem můžete samozřejmě kdykoliv a věřte, že bude dokonalým vrcholem každé oslavy.
Reklama
Reklama

Postup

  1. ¼ hrnkem šťávy z granátového jablka přelijte v malé misce želatinu a dejte stranou.
  2. Zbylou šťávu nalijte do malého kastrůlku, přidejte med a na mírném ohni míchejte, dokud se nerozpustí. Potom přidejte želatinu a zase míchejte, dokud se nerozpustí. Sundejte z plotny a nechte vychladnout.
  3. Tekutinu nalijte na dno triflové formy a přidejte maliny. Dejte alespoň na 2 hodiny do lednice, dokud se směs neusadí.
  4. Rozbalte piškotovou rolku nebo korpus a rozřízněte ji na dvě kola nebo jiný tvar, který bude pasovat do formy. Jeden díl položte na zatuhlý rosol.
  5. Vanilkový pudink nalijte do hrnce, vmíchejte v 1/3 hrnku mléka rozpuštěný kukuřičný škrob, jemně přiveďte do mírného varu a vařte, dokud pudink nezhoustne. Sundejte s plotny, vmíchejte whiskey a potom navrch položte kus potravinové fólie, aby nevznikl škraloup.
  6. Polovinu vychladlého pudinku naneste na díl ve formě. Navrch položte zbývající díl piškotu a navrch rozprostřete zbývající část pudinkové směsi. Formu přikryjte a před podáváním dejte na 2–3 hodiny vychladit do lednice.
  7. Při podávání: Vmíchejte moučkový cukr do šlehačky, naneste ji na povrch piškotu, ozdobte čerstvým ovocem a poprašte cukrem.
Reklama

Sváteční trifle Foto:

Sváteční trifle                                                                                                   Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama