zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zázvor v medu
Autor: Alena Hrbková Zázvor v medu

Zázvor v medu

Hodnoceno: 1x
Málokdo se v zimě obejde bez horkého zázvorového čaje, který spolehlivě chrání před nachlazením. Směs na tento zázračný nápoj je nutná součást dobře vybavené lékárničky. Stačí zalít vodou a zachumlat se do peřin!
nad 2 hodiny
4 skleničky porce

reklama

Postup

  1. Zázvor pečlivě omyjte, oloupejte a naškrábejte škrabkou na dlou­hé tenké proužky. Usušte v sušičce na ovoce nebo v horkovzdušné troubě na­stavené na 50 °C. Plátky zázvoru by měly proschnout, ale neměly by se ješ­tě lámat.
  2. Z limetky i citronu odřízněte kůru a očistěte ji od bílé dužiny, nakrájejte ji na teninké nudličky, můžete usušit třeba jen na topení nebo u kamen roz­loženou na pečicím papíře. Z oloupaného citronu a limetky nakrájejte úzké půl­měsíčky, usušte v troubě nebo sušičce.
  3. Usušené suroviny navrstvěte do zava­řovacích sklenic o objemu 300 ml a za­lijte kvalitním medem. Odležení tento­krát není na škodu.

Zázvor v medu  Foto:

Zázvor v medu                                                                                              Foto: Alena Hrbková

Láska prochází kuchyní

LÁSKA PROCHÁZÍ KUCHYNÍ

Uvařte, zabalte a věnujte jedlý dárek

Kniha Denisy Bartošové obsahuje nejen báječné recepty na jedlé dárky všeho druhu – pro děti, ženy (maminky, dcery, kamarádky…) i muže (partnery, tatínky…), ale především originální nápady na jejich balení. Láska prochází kuchyní je přehledně rozdělena do kapitol odpovídajících tematicky jednotlivým měsícům – vždyť únor je lásky čas, červen patří dětem a prosinec si tvorbu dárků pro blízké přímo žádá! S autorčinou pomocí zvládnete jedlý dárek připravit do posledního puntíku (kniha obsahuje také přílohu, kde najdete jmenovky, krabičky, kornouty atd.), ale poslední krok – darování – je již pouze na vás.

Vydává nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

reklama