návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Rajčatová polévka s quinoou

5 porcí
do 1 hodiny
Rajčatová polévka s quinoou
Rajčatová polévka s quinoou Autor: BioAbecedář Hanky Zemanové
Syté jídlo získáte, když do talíře této husté polévky přidáte konzervovaného tuňáka nebo na páře uvařeného čerstvého lososa. Můžete ji doplnit také kostičkami ovčího či kozího sýra.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Nejprve pořádně properte quinou podle základního receptu a nechte ji okapat v cedníku.
  2. Očištěnou zeleninu nakrájejte a dejte opékat na olej cibuli, mrkev a čerstvý rozmarýn.
  3. Po chvíli přidejte okapanou quinou a několik minut ji za stálého míchání restujte s cibulí a s mrkví. Osolte, přidejte oloupaná rajčata, horkou vodu, zeleninové bujóny a přiveďte k varu.
  4. Po 10 minutách přidejte zelí a řapíkatý celer (hrst řapíkatého celeru si ještě nechte stranou) a vařte dalších 10 minut.
  5. Vypněte, přidejte zbytek řapíkatého celeru, dochuťte dle potřeby solí, čerstvě umletým pepřem a olivovým nebo avokádovým olejem Olivado s příchutí rozmarýnu – ten dodá skvělou vůni i chuť. Dle chuti můžete přidat i trošku česneku. Před servírováním vyndejte větvičky rozmarýnu.
Reklama

Rajčatová polévka s quinoou Foto:

Rajčatová polévka s quinoou

BioAbecedář vám odpoví na všechny „bio“ otázky

BioAbecedářPoslední kniha Hanky Zemanové, propagátorky biopotravin a biovaření, je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

Odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s biovařením napadnou, najdete v BioAbecedáři. Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory ajurvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat. V receptové části kniha přináší přes 60 vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny.

Knihu BioAbecedář Hanky Zemanové vydalo nakladatelství Smart Press a koupíte ji u všech dobrých knihkupců za 699 Kč.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama