zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rajčatová polévka s quinoou
Autor: BioAbecedář Hanky Zemanové Rajčatová polévka s quinoou

Rajčatová polévka s quinoou

Hodnoceno: 0x
Syté jídlo získáte, když do talíře této husté polévky přidáte konzervovaného tuňáka nebo na páře uvařeného čerstvého lososa. Můžete ji doplnit také kostičkami ovčího či kozího sýra.
do 1 hodiny
5 porcí

reklama

Postup

  1. Nejprve pořádně properte quinou podle základního receptu a nechte ji okapat v cedníku.
  2. Očištěnou zeleninu nakrájejte a dejte opékat na olej cibuli, mrkev a čerstvý rozmarýn.
  3. Po chvíli přidejte okapanou quinou a několik minut ji za stálého míchání restujte s cibulí a s mrkví. Osolte, přidejte oloupaná rajčata, horkou vodu, zeleninové bujóny a přiveďte k varu.
  4. Po 10 minutách přidejte zelí a řapíkatý celer (hrst řapíkatého celeru si ještě nechte stranou) a vařte dalších 10 minut.
  5. Vypněte, přidejte zbytek řapíkatého celeru, dochuťte dle potřeby solí, čerstvě umletým pepřem a olivovým nebo avokádovým olejem Olivado s příchutí rozmarýnu – ten dodá skvělou vůni i chuť. Dle chuti můžete přidat i trošku česneku. Před servírováním vyndejte větvičky rozmarýnu.

Rajčatová polévka s quinoou Foto:

Rajčatová polévka s quinoou

BioAbecedář vám odpoví na všechny „bio“ otázky

BioAbecedářPoslední kniha Hanky Zemanové, propagátorky biopotravin a biovaření, je jakousi „biobiblí“ – souhrnným a přehledným průvodcem pro příznivce trendu bio a biovaření i pro ty, kdo se zajímají o zdraví a zdravý životní styl.

Odpovědi na otázky, které vás v souvislosti s biovařením napadnou, najdete v BioAbecedáři. Hanka shromáždila výsledky vědeckých výzkumů, doporučení odborníků, srovnání pohledů západní i čínské dietetiky, názory ajurvédy a makrobiotiky. Poradí, k čemu se hodí jednotlivé biosuroviny, jak je vybírat a správně připravovat. V receptové části kniha přináší přes 60 vyzkoušených receptů, díky nimž se zdravé potraviny mohou stát součástí jídelníčku každé rodiny.

Knihu BioAbecedář Hanky Zemanové vydalo nakladatelství Smart Press a koupíte ji u všech dobrých knihkupců za 699 Kč.

reklama